David Hampl
5 března, 2019

Ocet zná každý. Jak pro svou vůni, tak pro jeho celkem velkou kyselost. Většinou se používá v kuchyni, ale mezi další možnosti využití patří i jeho uplatnění také čistič na celou domácnost. A tím stále nekončíme, jelikož je ještě jedna zajímavá možnost, jak se dá ocet využít. Stačí připravit lázeň, do které namočíte své nohy. Nyní zjistíte nejenom to, jak ji připravit, ale hlavně unikátní fakta o tom, proč to dělat.

Ocet jako lék

Přírodní medicína se dnes dostává do popředí. Je to dáno tím, že příroda je v první řadě silná, a dále také tím, že takové léčení má minimum vedlejších účinků. I proto se tyto postupy nedají srovnávat s klasickými léky, které jsou plné chemie a jak jsme vás také informovali, velmi často jsou v podstatě neúčinné. Mnoho postupů a technik doporučuje začínat u nohou, jelikož právě ty obsahují celou řadu důležitých míst a bodů, na které je možné působit. A to právě pomocí octu. V čem všem může tento postup pomoci? Podívejte se.

Zhubnete

Plánujete redukční dietu a hledáte cesty, jak to zvládnout efektivně? Pokud ano, je na místě používat jablečný ocet. Ten nemusíte jenom přidávat do jídla, protože stejně tak efektivní je postup, kdy do něho namočíte nohy. Důvodem, proč díky němu zhubnete, je hlavně blahodárné působení na trávicí trakt. A to opravdu touto formou, tedy vnějším působením.

Zlepšíte stav kůže

Máte problémy se svou kůží? Je jedno, zda je suchá, mastná, nebo zda je citlivá či se na ní objevuje vyrážka. Ve všech případech platí, že jablečný ocet je v tomto směru velmi dobrým pomocníkem. A opět stačí jenom jedna jediná věc. Připravit si lázeň, do které umístíte své nohy. Ideální volba pro toho, kdo chce mít kůži nejenom zdravou, ale také pro toho, kdo ji chce mít také krásnou.

Eliminace respiračních problémů

Potíže s dýcháním se mohou objevit z mnoha důvodů. Samozřejmé je, že pokud jsou zdraví ohrožující, je na místě lékařská pomoc. Kromě klasické léčby je možné využít i její doplnění, které bude spojeno právě s využitím jablečného octa. Namáčejte do něho své nohy a pravidelně a sami uvidíte, jak se vaše dýchání bude zlepšovat.

Pokračování článku na další stránce
Sdílejte článek