Namočte rozinky do vody a tekutinu vypijte. Zažijete malý zázrak!

Rozinky jsou velmi zdravé a mohou do vašeho těla přinést velmi prospěšné látky. Jsou totiž bohaté na minerály i antioxidanty. Rozinková voda má silný detoxikační efekt a dokáže zlepšit funkci jater. Pro tento trik používejte tmavší rozinky, protože obsahují mnohem více antioxidantů a mají vyšší obsah železa.

Proč pít rozinkovou vodu?

Sloučeniny v rozinkách hrají velkou roli v prevenci stárnutí pokožky. Tyto drobné plody obsahují dvakrát více vlákniny nebo čerstvé hrozny. Díky tomu vám bude velmi dobře fungovat trávicí systém. Navíc dokáží stimulovat tvorbu žluči a dalších trávicích enzymů. Jestli máte problémy s játry nebo žlučníkem, měli byste tuto vodu konzumovat pravidelně.

Rozinková voda dokáže zvýšit obranné vlastnosti organismu a imunitní systém. Vaše tělo bude mnohem lépe reagovat na infekce a záněty v těle. Rozinky se používají také pro prevenci ateriosklerózy, protože snižuje hladinu cholesterolu a posiluje cévní stěny. Kromě toho také stabilizuje krevní tlak, takže fungují jako prevence kardiovaskulárních onemocnění.

Čtěte také: Vyplatí se investovat do ekologického tisku? Rozhodně ano!

shutterstock.com

Jak si připravit vodu z rozinek?

Na výrobu této zázračné tekutiny potřebujete jen ½ šálku rozinek a 1 šálky čisté vody z vodovodu. Vodu uvařte a potom přidejte rozinky. Zakryjte látkovou utěrkou a nechte 20 minut odstát v páře. Díky tomu rozinky nasáknou tekutinou. Potom vypněte sporák a nechte rozinky louhovat dalších 8 hodin. Nakonec vodu přefiltrujte.

Jak rozinkovou vodu používat?

Až ráno vstanete z postele, vypijte sklenici této tekutiny na prázdný žaludek. Po vypití vody počkejte asi půl hodiny, než začnete snídat. Nemusíte pít ani celou sklenici denně, abyste to nepřehnali s vlákninou. Musíte počítat s tím, že tato tekutina má projímavý efekt, takže to nesmíte přehánět. Pokud nemáte žádné onemocnění spojené s trávicím systémem, můžete si tuto tekutinu klidně vychutnat.

Zdroj: tudasfaja.com