Obyčejný vodní meloun zpomalí stárnutí, prospěje kráse a umí ochránit vaše srdce

[no_pagination]

Meloun je nejoblíbenějším přírodním ovocem pro velké množství jedinců, zejména během horkých letních dnů. Ať je to tak, nebo ne, málokdo má rád malá černá semínka uvnitř melounu, a tak se často můžeme setkat s tím, jak je každý pracně vyndavá a následně vyhazuje do koše. Napadlo Vás však někdy, že i tyto malá černá semínka mohou být nějak užitečná, či dokonce zdraví a tělu prospěšná?

Semínka jezte také

Semínka vodního melounu jsou úžasná, pokud jde o otázky močových cest a onemocnění ledvin. Nejjednodušší je vyrobit si z nich čaj, kterým můžete jednoduše rozbít ledvinový písek a ledvinové kameny.

Čtěte také: O čem vám nikdo neřekl: to se stane, když budete pít sodovou vodu

Stačí jich jenom trochu

Postačí Vám cca 20-30 semínek, které povařte cca 15 minut ve 2 l vody. Tento odvar poté pijte nejméně po dobu 2 dnů. Třetí den si dejte pauzu a čaj nepijte. Pokračujte v proceduře pár týdnů, pokaždé s přestávkou během třetího dne.

Zdravé přínosy semínek melounů!

Chrání zdraví srdce

Semínka melounu obsahují vysoké množství hořčíku, což je důležitý minerál pro správné fungování srdce, oběhové soustavy a trávicího systému. Semínka mají také neuvěřitelné účinky při prevenci proti hypertenzi a koronárním onemocněním.

Zabraňují stárnutí

Semínka obsahují látky zabraňující rakovině, které posilují pokožku a zastavují proces stárnutí.

Posilují vlasy

Semínka (čerstvá) jsou bohatá na bílkoviny a aminokyseliny a jsou skvělá pro zpevnění vlasů, zatímco pečená semínka mohou způsobit, že se Vaše vlasy budou lesknout kvůli vysoké míře mědi v nich.

Zabraňují poškození vlasů

Semínka mají esenciální aminokyseliny, které pomáhají předcházet poškození vlasů. Stačí, když je smícháte s rostlinným olejem dle Vaší volby (kokosový, olivový atd.) a jednou za týden olej nanesete na pokožku hlavy.

Regulují krevní tlak a onemocnění koronární arterie

Argininová látka v semínkách melounu skvěle slouží při prevenci koronárních onemocnění, normalizuje srdeční rytmus a zároveň zamezuje zúžení žil. Podobně také semínka obsahují aminokyseliny tryptofan a lysin, které Vám mohou pomoci vyhnout se stejným onemocněním.

Poskytují nenasycené zdravé tuky

80 % tuku v melounových semínkách jsou nenasycené tuky (omega-3 tuky). Semena jsou tak neuvěřitelným zdrojem energie pro naše tělo, protože neobsahují prakticky žádné kalorie.

Léčí svědící pokožku hlavy

Melounový olej má mírnou, účinnou vstřebávající složku, která může být použita jako pleťová voda pro suchou a podrážděnou pokožku hlavy.

Nehty

Semínka jsou bohatá na bílkoviny, které udržují Vaše vlasy a nehty zdravé.

Zdroj hořčíku

Jak již bylo řečeno, semínka melounu jsou bohatá na hořčík, který je důležitý pro správné fungování těla. Hořčík normalizuje krevní tlak a udržuje Vaše srdce v kondici.

Cévní edém

Směs čajové lžičky suchých melounových semínek a čajové lžičky medu každý den je skvělou prevencí proti edému.

Čistí pleť

Namočte si pleťový tamponek v oleji z melounových semen a pak si s ním vyčistěte obličej, uvidíte, že jednoduše odstraníte veškerou špínu a mrtvé kožní buňky. Olej je vhodný pro jakoukoliv kůži a pomůže Vám vyřešit různé kožní problémy.

Zlepšuje mužskou plodnost

Semínka obsahují vysokou míru lykopenu, což je zázračné přírodní řešení na mužskou neplodnost.

Zdroj fotografií: freepik.com