David Hampl
15 října, 2019

Je jedno, zda máte v plánu vytvořit zajímavou dekoraci na vaši zahradu, nebo chcete někoho postrašit v době, kdy se slaví Halloween. V obou případech vám rozhodně pomůže tento jedinečný nápad na cementové rukavice. Jakmile si je vyrobíte tak zjistíte, že jsou naprosto unikátní. Jak svým vzhledem, tak i jednoduchostí jejich výroby.

Postačí jenom dvě věci

Unikátní na tomto návodu je, že vám postačí jenom dvě věci. Nic více na tyto unikátní cementové rukavice rozhodně potřebovat nebudete. První věcí je samozřejmě cement, který vám může dát někdo ze známých, pokud mu zbyl, nebo ho seženete v jakémkoliv hobby marketu. Dále už to jsou jenom klasické latexové rukavice, které se dají koupit třeba v lékárnách.

Jdeme na to!

První krok je jasný. Je jím rozmíchání cementu s vodou. A to tak, aby vznikla požadovaná konzistence, která bude správně hustá. Následně už stačí vzít si latexovou rukavici, důkladně ji rozevřít a začít ji plnit cementem. Nemusíte se bát toho, že by rukavice jeho váhu nevydržela. Zvládne to naprosto v pohodě. Naplňte nejprve jednu a pak druhou, nebo i několik dalších párů. Dejte pozor na to, aby byla rukavice plná cementu a nenacházely se v ní vzduchové bubliny, které jsou v tomto případě na škodu.

Následně už stačí jenom uspořádat jednotlivé prsty tak, jak chcete. Zde je třeba improvizovat. Nejlepší je rukavice s cementem vložit do různých nádob, kde bude stoprocentní jistota, že zde budou držet ten pravý tvar.

Nechte zatvrdnout a sundejte rukavice

Poslední krok už je velmi jednoduchý. Stačí jenom nechat zatvrdnout cement. Když jste si jisti že je dokonale tvrdý, můžete z něho sundat onu rukavici. A cementové ruce jsou na světě. Až je poprvé uvidíte tak se jich dost možná leknete, nebo si řeknete, že něco tak skvělého jste dlouho nevyrobili. A jak se dají zajímavě použít? Podívejte se s námi na několik povedených možností.

Sdílejte článek