David Hampl
11 června, 2019

Zpěvácká talentová soutěž The Voice (který znáte i z vašich obrazovek), má svoji obdobu ve spoustě státech. Dechberoucí výkon předvedla mladá zpěvačka Lou Mainová, která neuvěřitelný způsobem zazpívala píseň Bohemian Rhapsody!

Odvaha a šarm mladé francouzské zpěvačky.

Soutěž The Voice, která se před dvěma lety odehrávala ve Francii, odhalila světu nejeden velký talent. Největší senzací ale určitě byla mladá Francouzka Lou Mainová, která se velice odvážně rozhodla pro velmi osobité zpracování legendární písně Bohemian Rhapsody od skupiny Queen.

Nedá se říct, jestli zpívala lépe nebo hůře než po generace zbožňovaný Freddie Mercury, každopádně mladá zpěvačka píseň uchopila diametrálně jinak. Šlo o velice odvážné rozhodnutí, ale dívce se určitě vyplatilo.

Okouzlená porota

Poroty zpěvácké soutěže The Voice jsou známé tím, že není lehké si je naklonit. Porotci v této soutěži:

  • musí být spokojeni se zpěvem
  • hlasový a zpěvácký styl se jim musí hodit do týmu.

Pokud již v týmu podobný hlasový typ mají, není pro ně strategické vzít do svého týmu další podobný typ. To je hlavní důvod, proč často i dobří zpěváci zůstávají nevybráni.

Každopádně to nebyla situace, s kterou by se Lou Mainová musela potýkat. Na porotě bylo již od začátku vidět, že je hlas a vybraná píseň zaujala – ale ve chvíli, kdy dívka mistrně (a především po svém) zvládla první těžkou pasáž, stalo se něco neuvěřitelného. Všichni tři porotci zároveň zmáčkli tlačítko, po jehož zmáčknutí touží všichni soutěžící. Snad nikdy jindy nebyla porota tak dokonale naladěná na stejnou vlnu.

Velkou výhodou Lou Mainové je i její zvláštní hlas, který je sice až nezvykle jemný, ale zároveň nepostrádá potřebnou hloubku, která její hlas činí jedinečným.

Co říkáte na unikátní představení mladé zpěvačky vy? Souhlasíte s porotci nebo se vám nová verze písně, která se zapsala do historie hudby, v jejím provedení spíše nezamlouvá?

Sdílejte článek