Národní smutek: člen královské rodiny nás bohužel opustil kvůli koronaviru

Svět se potýká s nebezpečnou pandemií, kterou způsobil nový typ coronaviru, jenž dostal pojmenování Covid-19. Ve světě se objevil na konci loňského roku a postupně se z Činy dostal do celého světa. V současné době je epicentrem Itálie, nicméně virus se pomalu a jistě dostává do všech koutů naší planety. Každý den si bere stovky lidských životů a nakažených stále přibývá. Jednou z napadených zemí je také Španělsko. V této krásné a malebné zemi, která je velmi oblíbenou turistickou destinací, došlo k tragédii. Na následky viru coronaviru zemřel člen královské rodiny, resp. členka. Z toho důvodu má španělská země národní smutek.

Smrt španělské princezny

Podle světoznámého mediálního deníku Daily Mail, zemřela na následky coronavirové infekce španělská princezna Marie Tereza. Je to velmi nepříjemná a bolestivá zpráva, jenž zasáhla celou zemi. Jde o první oběť španělské královské rodiny, což všechny vyděsilo. Ukázalo se tak, že v ohrožení jsou opravdu všichni, nikoho nevyjímaje. Podle této zprávy jsou tedy i aristokratické kruhy v nebezpečí.

Byla dlouhodobě nemocná

A kdo to vlastně byla tato princezna? Princezně Marii Terese bylo 86 let, když před několik dny podlehla nebezpečnému onemocnění Covid-19. Celá její rodina velmi truchlí nad ztrátou této madridské princezny. Její bratr sdělil, že se jednalo o velmi silnou a temperamentní ženu, která se ničeho nebála. Její smrt oznámila královská rodina, nicméně neuvedla žádné další podrobnosti, které by řekly něco více. Ví se ovšem to, že princezna byla dlouhodobě nemocná.

Čtěte také: Jak si doma vypěstovat velké množství fazolových klíčků díky tomuto triku s plastovou lahví

Nástupkyně trůnu

Princezna patřila do Bourbon-parmské dynastie a byla sestřenicí španělského krále. Rodina, do které princezna patřila, se nachází na velmi dlouhém seznamu potenciálních nástupců na španělský trůn. Princezna tak mohla být dalším španělským vládcem, nebýt nebezpečného coronaviru. Jak jde, vidět, coronavirus si prostě nevybírá a v ohrožení jsme všichni. Je proto nutné se chránit a být zodpovědní.