David Hampl
2 července, 2019

Když vznikne nový život, je to vždy něco úžasného. A co teprve když se konečně objeví na světě. Jedná se o okamžik, který patří k tomu nejkrásnějšímu v životě každého z nás. Nutno ale říci, že to nejsme jenom my lidé, kteří na svět přivádějí děti. Jsou to také zvířata. A o to zajímavější je pozorovat, jak se ony ke svým narozeným potomkům chovají. A právě jeden takový porod a následnou lásku zaznamenala kamera z ZOO.

Záběry z USA obletěly celý svět

Ona očekávaná událost se stala v Smithsonian National Zoological Park, což je zoologická zahrada ležící v USA, konkrétně ve Washingtonu. Zde byla chována gorila, která byla březí a u které se očekával každým dnem porod. I proto měla ve výběhu kamery, které by pomohly ošetřovatelům zakročit, pokud by něco nebylo v pořádku. Vše naštěstí dobře dopadlo a gorila porodila zdravého potomka.

Záběry obletěly svět

Když se malé gorilí mládě narodilo, rozhodla se ZOO, že dané záběry sestříhá a vystaví je na svém webu a také na svém kanálu. Po chvíli bylo jasné, jak populární porod gorily je. Dané záběry totiž obletěly svět a každý je obdivoval. Ještě aby ne, jelikož jde o něco skutečně úžasného. Jak proto, že porod gorily je opravdu unikátní věc, tak i proto, že byl úspěšný, což se tolik nestává.

Po devíti letech konečně úspěch

Že jde o něco skutečně výjimečného dokazují i statistiky. Gorily jsou ohroženým druhem v přírodě, a v zajetí je velký problém s tím, aby se rozmnožily a aby vše proběhlo v pořádku. V této zoologické zahradě se jedná o úspěšný případ po dlouhých 9 letech, kdy se nic nedařilo.

Malé gorilí mládě dostalo jméno Moke. I když může vypadat jako nic neříkající fráze, faktem je, že se jedná o slovo z jazyka používaného v domovině goril. Tedy v Kongu. Zde v překladu toto slovo znamená Junior. A najednou je vidět, jak výstižné jméno je. A kdo jsou rodiče? je to 15 letá Calaya a 26 letý Baraka.

Podívejte se na video

Chcete se na záběry gorilího porodu také podívat? Můžete. Nutno říci, že začátek není úplně pro slabé povahy. Konec vás ale dojme, jelikož ukazuje na ohromnou mateřskou lásku, když matka začne objímat svého potomka. Vypadá to, jako by ho už nikdy v životě nechtěla pustit.

Sdílejte článek