David Hampl
14 února, 2020

Této ženě se skutečně přihodil velmi zajímavý příběh. Představte si, že žijete v domě a jednoho dne se na vaší zahradě objeví pes. Je přátelský, má obojek a vypadá velmi dobře živený. Možná je trochu starší a unavený, ale jinak nepůsobí dojmem, že by potřeboval pomoc. Přesně to se stalo Jenny, která si všimla, že se pes každý den vrací na její zahradu.

Každodenní návštěva

Protože byl přátelský, nebála se ho a nechala ho klidně být. On však nestál o žádnou pozornost, jen si vždy lehl do kouta, půl dne prospal a poté se zase sebral a odešel. A takto to šlo den co den. Jenny to nevadilo, ale vrtalo jí hlavou, jak je možné, že pes nikomu přes den nechybí a že pes potřebuje prostě jen spát. Jelikož měl obojek, rozhodla se jednoho dne, že napíše na obojek krátký vzkaz, aby si jej majitel psa mohl přečíst a věděl, co jeho čtyřnohý miláček přes den provádí.

Tajemství statečného psa

Další den pak netrpělivě čekala, jestli se pes znovu objeví. A ano, jako by měl hodinky, opětovně se u její branky objevil ve stejný čas jako celé dny předtím. Nedočkavě zkontrolovala jeho obojek, jestli je na něm nějaká zpráva pro ni. A skutečně – na obojku byl malý papírek se vzkazem. Nedočkavě se pustila do čtení. Na papírku stálo: „Milá neznámá, moc děkuji, že se tak dobře staráte o našeho Bena. Velmi ho milujeme, ale zdá se, že je velmi, velmi unavený. Bydlí totiž s námi v malém domku na kraji města. Máme šest dětí a Ben je samozřejmě jejich nejlepším přítelem. Jen je toho na něj občas asi příliš, což jsme netušili. Evidentně si ale našel dobrého člověka, který jej nechá každý den odpočinout, aby mohl načerpat síly na hraní s našimi dětmi. Moc vám děkujeme.“

Jenny se rozesmála – konečně pochopila, proč vždy Ben vypadal tak zničeně. Nyní pro něj ale měla ještě větší pochopení, sama věděla, jaké to je s malými dětmi a pro statečného Bena měla velký obdiv a respekt.

Sdílejte článek