Natrhejte si pár hrstí těchto květů a zalijte obyčejným olejem: Je to poklad do každé rodiny !

Nádherné jaro plné vůní, květin a barev je konečně zde. Všude kolem nás venku se postupně rozrůstají rostlinky, jejichž proces můžeme vidět jen jednou za rok. Mnozí z nás mají jistě v oblibě známý šeřík, který nádherně voní. Lidé si jej trhají a doma dávají do vázy, aby jim provoněl domov nádhernou vůní. Pokud byste chtěli vyzkoušet se šeříkem něco nového, doporučujeme vám vyzkoušet naši dnešní metodu. Jakmile bude šeřík u vás kvést, natrhejte pár květů, zalijte je obyčejným olejem a dostanete poklad pro celou rodinu. Nevěříte? Vyzkoušejte ještě dnes.

Poklad vašeho domova

Vůni šeříku jistě všichni dobře znáte a víte, že tato vůně dokáže sebrat dech i těm nejotrlejším. Vůně této nádherné fialové květiny patří k nejvýraznějším vůním a symbolům jara. Romantická barva spolu s nádhernou vůní má další využití, o kterém jste doposud možná vůbec netušili. S těmito krásnými květinami můžete také léčit a připravit si tak unikátní léčivý olej, který nejen krásně voní, ale pomůže vám s celou řadou zdravotních problémů.

Přínosné vlastnosti

Šeřík obsahuje spoustu významných látek, mezi které patří například kyselina askorbová, éterické oleje nebo flavonoidy, které pozitivně působí na organismus. Mají také skvělé protizánětlivé, analgetické, antibakteriální vlastnosti. Dále: odstraňují bolest kloubů a svalů, zmírňují kožní potíže, pomáhají při bolestech hlavy a při migréně, zmírňují stres a napětí, pomáhají před stárnutím pleti a chrání pokožku před poškozením UV záření.

Čtěte také: Do masové směsi na karbanátky dala 2 vyšlehané bílky. Tyto kuchařské tipy z Vás udělají královnu kuchyně!

Příprava a postup

K přípravě budete potřebovat: čerstvé květiny, rostlinný olej bez aroma, 1litrovou láhev s víkem a čistou gázu. Květiny oddělte od stonků a dejte je do láhve. Olej zahřejte na 40 °C a zalijte jím květy v láhvi až po okraj. Zavřete a nechejte luhovat 2 dny. Poté sceďte přes tenké plátno a kvítky vyždímejte. Znovu zahřátým olejem zalijte další várku čerstvých květů a opakujte, dokud nebudete mít tolik oleje, kolik potřebujete. Bude krásně vonět a pomůže vám při starostech.