Naučil jsem se rodinný recept od babičky: Od té doby, co jsem s ním zavlažoval své rostliny mi je každý soused závidí

Každý z nás si doma pěstuje nějakou tu rostlinku, aby jeho život byl příjemnější a lépe se mu žilo. Pro spokojený život se vyplatí mít kolem sebe zelené rostlinky. Dávají nám kyslík, ovlažují vzduch, zpříjemňují prostředí. O rostlinky v domě nebo v bytě je ovšem nutné umět se také starat, aby se rostlinka mohla správně vyvíjet a růst. K tomu je zapotřebí o rostlince vědět nějaké informace, a proto příště, až si budete nějakou pořizovat, zjistěte si, jak se o ní správně starat. My vám dnes poradíme recept našich babiček, který se zabývá zavlažováním rostlinek.

Tajná péče o rostlinky

Chceme-li, aby nás rostlinka chránila před horkem, dávala nám kyslík a byla hezky zelená, musíme ji pravidelně zalévat nebo zavlažovat. Každá rostlinka potřebuje jinou péči v této oblasti, nicméně vodu potřebuje každá rostlina, to je jasná věc. Navíc se blíží období, kdy budou venku vysoké teploty, a rostlinky tak budou potřebovat více vláhy, zejména ty domácí. Globální a lokální sucha tomu samozřejmě moc nepomáhají, nicméně je zde způsob, jak efektivně rostlinky zavlažovat, aby i v těch největších vedrech byly krásně zelené.

Tajemství v cibuli

Budete možná překvapeni, ale součástí tohoto babského triku je obyčejná cibule. Cibule je jednou z našich základních kuchyňských rostlin, kterou používáme po velmi dlouhou dobu. Většina pokrmů je bez cibule téměř nepředstavitelná. Cibule je ovšem vhodná také pro mnoho dalších věcí. Jednou z nich je například pomoci při zavlažování rostlinek.

Čtěte také: Známý astrolog odhalil několik tajemství. Prozradil, jaké roky jsou pro konkrétní znamení osudné

Litr vody a slupka

Díky vysokému obsahu důležitých látek a minerálů, je cibule schopná dát rostlinkám potřebnou výživu, která zajistí, že budou mnohem zdravější, zelenější, čerstvější a rychleji porostou. Stačí vložit cibulové slupky do misky, zalít je litrem vody a přes noc nechat stát. Ráno vodu přefiltrovat a jednou týdně tímto roztokem rostlinky zalévat. Uvidíte, že výsledky se brzy dostaví a sousedi vám budou závidět.