Naučte se triky, díky kterým vydrží telefon déle nabitý

Mobilní telefony jsou již několik let nepostradatelnou součástí našich životů. Mnoho z nás si už ani neumí představit, že bychom se vrátili do doby, kdy mobilní telefony nebyly, tak moc jsme si na ně zvykli, a tak velmi nám tato malá zařízení zjednodušují náš každodenní život. Používáme je k velkému množství nejrůznějších činností, vše jde dobře obvykle až do doby, kdy se nám telefon vybije a my nemáme rychle možnost si telefon znovu nabít. I když nabíjení telefonu není nikterak složitou záležitostí, mnoho lidí se při ní nevědomky dopouští řady chyb, které mají za následek snížení kapacity baterie. Právě proto vám dnes přinášíme několik jednoduchých tipů, které byste měli mít při nabíjení telefonu na paměti, aby vám vydržel déle nabitý.

Nikdy telefon nenabíjejte na 100 %

Množná zní tato rada poněkud zvláštně, ale je to tak. Lithiové ionty, které se nacházejí téměř ve všech typech baterií, nemají rády úplné nabití. Naopak svému telefonu prospějete mnohem více, pokud ho od nabíjení odpojíte vždy o něco dříve, než bude displej ukazovat hodnotu stoprocentního nabití. Obecně se doporučuje telefony odpojit, když ukazují nabití mezi osmdesáti a devadesáti procenty.

Nenechávejte telefon dlouho na nabíječce

Druhá rada svým způsobem vychází z první. Mnoho lidí nabíjí telefon přes noc, tedy večer před ulehnutím ke spánku ho připojí na nabíječku a ráno po probuzení, když už několik hodin telefon ukazuje 100% nabití, ho dopojí. To je ale chyba, odborníci tento stav, ke kterému v případě, že necháme telefon na nabíječce mnohem díle, než je potřeba, dochází, připodobňují k situaci, kdy má člověk stále napjaté svaly. Výsledkem je to, že neustále napětí, tedy připojení, má za následek snížení životnosti baterie.

Čtěte také: Nesprávně uskladněné brambory mohou být životu nebezpečné

Nenabíjejte telefon v příliš teplém či naopak studeném prostředí

Elektronická zařízení, včetně telefonů, jsou poměrně citlivá na teplotu prostředí, ve kterém se nacházejí. Obecně se za ideální teplotu pro nabíjení považuje rozmezí deseti až třiceti stupňů Celsia. V chladnějším prostředí nabíjení snižuje životnost baterie, stejně jako není dobrý nápad nabíjet teplý telefon, který se nachází ve vyhřátém autě, a tím ho ještě více zahřát.

Pozor na přehřívání telefonu při nabíjení

Životnost nabíječky není nekonečná. Jednoduchým znamením, že byste měli zakoupit novou nabíječku, je to, když při nabíjení dochází k většímu zahřívání telefonu, než je obvyklé.