Naučte Vaše dítě nerušit pomocí jednoho jednoduchého kroku. Toto by měl vědět každý rodič!

Často se stává, že děti jsou neodbytné. Přiběhnou za Vámi, někdy i ve velmi nevhodné situaci, kdy řešíte nějaký jiný vážný problém, nebo když s někým mluvíte. Pokud jste se svým dětem již několikrát snažili vysvětlit, že když například řešíte nějaký problém s partnerem, měli by si jít hrát do pokoje a stále to nezabírá, vyzkoušejte tento jednoduchý trik!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Je to velmi efektivní a pokud to rozumně svému dítěti vysvětlíte, věříme, že by to mohlo fungovat.

Je třeba, aby v situaci, kdy Vy například s někým mluvíte, přišlo dítě k Vám a pokud Vám chce něco říct, položilo ruku na Vaši ruku, případě nohu, pokud sedíte. Vy to zaregistrujete a na těch pár vteřin, než dokončíte větu, přiložíte svou ruku na ruku Vašeho dítěte. Je však třeba to pořádně dítěti vysvětlit, že když někdo hovoří, neskáčeme mu do řeči a nepřerušujeme ho, ale naznačíme, že něco chceme říct právě tím, že na něj položíme ruku. Rodič nám položením té své naznačí, že to zaregistroval a hned, jak to bude možné, se dítěti bude věnovat.

Tímto způsobem se můžete vyvarovat neustálému upozorňování dítěte. Naučí se respektovat druhého a Vy nebudete muset pořád dokola říkat: „Neskákej tetě do řeči!“ nebo „Vydrž, my se nyní povídáme.“. Vyzkoušejte, opravdu to funguje!

Jak tento problém řešíte Vy? Přerušíte člověka oproti a věnujete se svému dítěti, nebo jste ho naučili, že když si dva lidé povídají, tak nemá vyrušovat?