Nebaví Vás, že je Vaše prádlo po praní zašedlé? Pak vyzkoušejte tento trik, podle kterého poznáte kvalitu pracího prášku!

Nabídka produktů pro praní je obrovská. A někdy je velmi obtížné odhadnout kvalitu pracího prášku. Některé sice dokáží účinně odstranit skvrny, ale zanechávají bílé stopy na tmavém prádle, jiné jsou určeny pro barevné oblečení, aby obnovily barevnou strukturu… Zkrátka a jednoduše řečeno, nabídka je vskutku široká!

Jak poznat kvalitní prací prášek?

Je možné, že se budete dlouhou dobu trápit hledáním vhodných prostředků a utrácet spoustu peněz, pokud neznáte tento jednoduchý trik k určení kvality pracího prášku.

Čtěte také: Využijte a vyzkoušejte cvičební metodu Paula Bragga. Odstraníte bolesti zad jednou provždy a jejich spodní část dokonale posílíte. Jak na to? Podívejte se

[hana-code-insert name=’google‘ /]K určení kvality pracího prostředku Vám postačí rozpustit ve sklenici vody 1 PL pracího prášku a poté do roztoku umístit kus vaječného bílku.

Pokud i po jednom dni zůstane bílek nezničený, tento prášek není vůbec kvalitní. Pokud se však vaječný bílek začal trochu rozpouštět – prášek je vhodný k praní barevných věcí a oděvů, které jsou lehce kontaminované.

Pokud se bílek úplně rozpustí, znamená to, že je ideální pro mytí bílých a silně znečištěných věcí!

Zde je ještě jeden trik na rozpoznání kvality! V požadovaném počtu nádob (v závislosti na počtu vzorků prášku) nalijte 50 ml teplé vody. V každé nádobě rozpusťte 1/4 PL pracího prášku. Pak přidejte do každé nádoby 2 kapky zelené barvy, promíchejte a pozorujte barvu vody.

Ve sklenici s vysoce kvalitním bělícím práškem by měla voda desaturovat poměrně rychle. Takový prášek je zcela vhodný právě pro bílé věci.

Pokud nejste sami, komu záleží na tom, aby měl ložní prádlo a ručníky vždy zářivě bílé, ujistěte se, že sdílíte tajemství kvality pracích prášků i se svými přáteli!