Je nebezpečné pít příliš mnoho vody? Napadla Vás už někdy tato otázka?

Každý ví, že excesy nejsou nikdy dobré. Měli bychom jíst a pít tak, abychom zůstali zdraví. Dokonce i věda potvrdila totéž! Dle studií přemíra konzumace vody, tedy většího množství vody, než potřebujete, může být pro Vaše zdraví vskutku nebezpečná.

Doporučené množství vody denně je 6-8 sklenic. To Vám umožní zůstat hydratovaní a udržet si své zdraví. Dehydratace je jedním z největších problémů naší doby a může způsobit spoustu škod, pokud není vhodně a včasně řešena. Symptomy dehydratace jsou snížené průtoky moči, sucho v ústech, tmavá a žlutá moč, svalové křeče a bolesti hlavy.

[hana-code-insert name=’google‘ /]75 % našeho těla se skládá z vody, takže je velmi důležité pít doporučené množství tekutin. Někteří lidé se však domnívají, že je lepš pít více než doporučených 6-8 sklenic a neuvědomují si, že je to pro jejich tělo také škodlivé. Příliš mnoho vody v těle může poškodit jeho schopnost čistit odpad a také ovlivňovat oběhový systém a mozek. Když je v těle příliš mnoho vody, ledviny nejsou schopné správně fungovat, zatímco se krev stává řidčí.

Když ledviny nejsou schopny odfiltrovat přebytečnou vodu, nahromadí se v nich přebytečná tekutina a ony se zvětší, což může vést k vážným problémům, jako jsou záchvaty, které mohou být až smrtelné. Abyste předešli potenciálně smrtelným problémům, dodržujte doporučené denní množství tekutin. Vždy mějte na paměti, že u všeho je třeba postupovat s mírou!

Pokud se Vám článekl líbil, nezapomeňte ho sdílet se svmi přáteli a rodinou :-)!