Nebojte se vyzkoušet nový recept na nakládaná rajčata. Chcete si na nich pochutnat a také prospět svému zdraví? Pokud ano, tento recept musíte znát. V čem je jiný? Připravíte si nakládaná rajčata bez použití octu! -
Menu

Nebojte se vyzkoušet nový recept na nakládaná rajčata. Chcete si na nich pochutnat a také prospět svému zdraví? Pokud ano, tento recept musíte znát. V čem je jiný? Připravíte si nakládaná rajčata bez použití octu!

Nakládaná rajčata patří mezi pochoutky, na které si člověk velice rychle zvykne a pak by je nejraději používal do všeho. To se může bohužel trochu prodražit. Naložte si raději rajčata sami doma a užívejte si jejich chutí po celý rok – a za minimální cenu! Navíc pro vás máme recept, který je ideální pro slabší žaludky – neobsahuje vůbec žádný ocet!

O rajčatech

Rajčata patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější zeleninu – a to jak v čerstvé, tak i v tepelně upravená v nejrůznějších receptech. Nakládaná rajčata se řadí mezi nejpopulárnější z nich. Rajčata obsahují i spoustu zdraví prospěšných živin:

  • Vitamíny C, B a E
  • Provitamíny A
  • Antioxidanty
  • Karoten

Rajčata také podporují činnost ledvin a celkově pročisťují organismus. Máte-li ve svém jídelníčku hodně masa, jsou pro váš organismus rajčata to pravé. Také podporují imunitní systém a pomáhá tělu v boji proti infekcím. Díky obsaženým antioxidantům snižují množství toxinů v těle.

Na tento recept, ve kterém se rajčata nakládají zcela bez octu, budete potřebovat samozřejmě rajčata – vyberete rajčata, která jsou zcela zralá. Dále si připravte snítky kopru, stroužek česneku, dva hřebíčky, bobkový list, čtvrtinu papriky, nové koření, chilli papričku, šálek cukru, jednu polévkovou lžíci soli a jednu polévkovou lžíci kyseliny citrónové.

Tyto ingredience by vám měly vyjít na jednu sklenici naložených rajčat. Koření můžete samozřejmě přizpůsobit své chuti a preferenci.

Jak rajčata správně naložit

Rajčata nejdříve důkladně umyjte a očistěte. Pokud na rajčatech zůstaly zbylé zelené stopky, odstraňte i ty. Nachystejte si skleněnou zavařovací sklenici a na její dno nachystejte následující koření – kopře, hřebíček, bobkový list, nové koření, čtvrtku sladké papriky a kousek chilli papričky.

Umytá a nachystaná rajčata naskládejte do připravených sklenic. Nemusíte je zbavovat slupky. Dejte si vařit vodu a nachystaná rajčata ve sklenicích vařící vodou zalijte. Horkou vodu nechce zchladnout.

Vychladlou vodu ze sklenic s rajčaty velmi opatrně vylejte. K rajčatům pak přidejte stroužek česneku nakrájený na plátky. Dějte si vařit novou vodu.

Nyní přidejte so sklenic lžíci soli, šálek cukru (krystalového) a lžíci kyseliny citrónové. V tuhle chvíli můžete vše opět zalít vařící vodou. Příprava nakládaných rajčat je už téměř hotová.

Důkladně upevněte víko sklenice. Sklenici s horkou vodou zabalte do tlusté deky a počkejte, dokud nádoba úplně nevychladne. Pak můžete rajčata uložit do sklepa – ale podle toho, jak jsou dobrá, tam asi příliš dlouho nezůstanou.

Pokud vám nějaká rajčata zbyla a nevíte, co s nimi, můžete vyzkoušet rychlý oběd, kdy je zapečete s mletým masem. Přikláníte-li se raději k zavařování, můžete vyzkoušet i domácí kečup nebo netradiční rajčatovou marmeládu.

Přejeme vám dobrou chuť.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Znojemské okurky podle tohoto receptu jsou ty nejlepší, jaké jste…

Znojemské okurky jsou pojem. Nutno však říci, že když si je koupíte v obchodě, rozhodně nebude jejich chuť taková, jako dříve.…
RECEPTY

Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si…

Čeká vás návštěva a vy ji chcete něčím pohostit? Jestliže ano a zároveň nevíte, čím by to mělo být, máme…
RECEPTY

Máte chuť na maso, ale máte dost klasických plátků, nebo…

Když máte chuť na maso, je několik možností, co si připravit. Když ale nechcete opakovat stále ty stejné recepty na…
RECEPTY

Běžné kuřecí řízky jistě znáte. Máte už jich dost a…

Zažíváme to téměř všichni. Když přijdeme odpoledne či navečer domů, jsme po celém dni v práci většinou tak unavení, že…
RECEPTY

U přípravy běžného pečiva potřebujete kromě jiného také mléko a…

Každému se občas stane, že potřebuje narychlo vytvořit nějakou pochoutku pro návštěvu, která se nahlásila na poslední chvíli – nebo…
RECEPTY

Najdete je na zahrádce, stejně jako je můžete koupit ve…

Začátek letních prázdnin se blíží s ním i sezóna nových brambor, které pocházejí od nás, z České republiky a mají podle mnohých…