David Hampl
18 ledna, 2019

Co je v dnešní době v našich životech tím nejdůležitějším? Je to rozhodně zdraví, o které je třeba pečovat. A to tak, že budete myslet na prevenci, stejně jako na to, že případné zdravotné problémy ihned eliminujete. To ale neznamená, že byste museli zamířit do lékárny a nakoupit plný košík chemie. V první řadě je na místě říci, že onu správnou pomoc je vhodné hledat v přírodě. Dále je třeba říci, že onu správnou pomoc není nutné hledat v ničem složitém. Postačí obyčejný citron a jeho kůra. Budete překvapeni, co s vaším tělem dokáže udělat. Samozřejmě v pozitivním slova smyslu.

Jak je využít?

Zajímavostí je také to, že slupku můžete využít celkem netradičně. Je jasné, že klasikou může být oloupání citronu a následné nakrájení slupky. Stejně tak je možné slupku také nastrouhat na běžném struhadle. Pokud to jde těžko, dejte citrony na několik desítek minut do mrazáku. Slupka bude tvrdá a loupání bude naprostou hračkou.

A jak konkrétně danou slupku konzumovat? Pokud začneme tím, že v samostatné formě, tak je vhodné ji smíchat s medem a dodat jí větší sladkost a eliminovat hořkost. Dále není problémem přidat ji do čaje a různých jiných odvarů. Hodí se ale i do klasických studených limonád z citrusových plodů. Své uplatnění najde i v nápojích typu smoothie.

Zapomínat se nesmí ani na fakt, že citronová kůra už je zcela běžnou součástí teplé kuchyně. Přidává se třeba do pečiva a různých dezertů. Stejně tak se s ní mohou dochucovat polévky, či pokrmy hlavně z asijské kuchyně. Nic s ní nezkazíte ale ani když pečete například maso. To vše ukazuje na velkou všestrannost a tedy fakt, že ji můžete konzumovat opravdu téměř každý den.

Pozor na to, jaké citrony použijete

Musíme říci, že prospěšné látky jsou ve všech variantách citronu a ve všech jednotlivých druzích. Přesto je třeba vybírat správně. Ty, po kterých byste měli sáhnout, nesou buď označení bio, nebo nesou označení jako produkt, který nebyl chemicky ošetřen. Toto je velmi důležité. Právě chemické postřiky velmi často končí ve slupce, která poté obsahuje mnoho nežádoucích látek. U běžné konzumace to nemusí být problém, jelikož slupku dáte pryč a konzumujete jenom dužinu. Zde, kde se využívá jenom slupka, je to problém velký. Sice máte možnost důkladného umytí, ale je prokázáno, že mnoho chemie je přímo v ní. A tu nijak nevymyjete.

Jak vám citronová kůra pomůže?

Určitě je dobré vědět i to, jak konkrétně vám citronová kůra může pomoci. Jedině tak zjistíte, že je skutečným zázrakem. Nejprve se podívejme na nemoci, kde může výrazně zlepšovat jejich průběh, stejně jako nelze zapomínat také na fakt, že dokáže přispívat k případné prevenci. Jde hlavně o snížení rizik výskytu rakoviny v několika možných podobách. Také může pomoci, když člověk už rakovinou trpí.

Dále nelze zapomínat také na to, že kůra z citronu má na člověka příznivý vliv pokud trpí cukrovkou. To proto, že umí efektivně snižovat vysokou hladinu cukru v krvi. Umí ale snižovat i další nežádoucí látky v těle a ovlivnit jejich hladinu. Jde o takzvaný cholesterol. V tomto případě můžeme říci to, že je dobrým pomocníkem proti civilizačním chorobám, protože oba problémy do této kategorie nesporně patří.

Dále kůra z citronu pomůže v dalších oblastech, které jsou spojeny s běžnými nemocemi. V první řadě dokáže působit preventivně, a to tím způsobem, že posiluje imunitu lidského těla. Dále nelze zapomínat také na to, že umí velmi dobře potlačovat různé druhy infekcí, které se mohou objevit. To znamená, že si umí poradit i s případným nachlazením a vším, co k němu patří.

Zapomenout by se nemělo také na mnoho takzvaných antioxidačních vlastností. Díky nim se z těla mohou eliminovat paraziti, stejně jako těžké kovy, ale i volné radikály. Tělo tak bude zdravější a po všech stránkách také lépe fungující.

Sdílejte článek