Nebudete věřit tomu, jak snadno a bezbolestně se dá zbavit nežádoucích chloupků. Dejte na jednu z přírodních a pro někoho až neuvěřitelných rad. Takto se depilovaly ženy dříve. A jde to i nyní -
Menu

Nebudete věřit tomu, jak snadno a bezbolestně se dá zbavit nežádoucích chloupků. Dejte na jednu z přírodních a pro někoho až neuvěřitelných rad. Takto se depilovaly ženy dříve. A jde to i nyní

Asi každá žena touží po krásné a hebké pokožce bez chloupků. Bohužel většina z nás nemá to štěstí, aby nám chloupky nerostly, a tak si je musíme z různých částí těla pravidelně odstraňovat. Na výběr máme z mnoha možností, protože to, co vyhovuje jedné ženě, nemusí vyhovovat druhé. My vám dnes přinášíme zajímavý tip, jak si můžete nežádoucí chloupky snadno odstranit přírodní a bezbolestnou metodou.

Několik informací z historie…

Pokud vás někdy napadlo, kdy a proč si vlastně ženy začaly chloupky odstraňovat, věřte, že už je to velmi dávno. Obecně můžeme říct, že zatímco v zemích Blízkého východ má odstraňování chloupků několik tisíc let trvající tradici, v Evropě a Spojených státech amerických je většinou až záležitostí dvacátého století. Nejstarší záznamy o této zkrášlovací proceduře existují již ze starověkého Egypta a Řecka, kdy si muži i ženy chloupky odstraňovali z hygienických a estetických důvodů. Pokud vám někdy přijdou některé metody epilace bolestivé, věřte, že ve starověku to bylo mnohem horší, chloupky se totiž odstraňovaly například upalováním svíčkou. Ze starověkého Egypta také zřejmě pochází dodnes používaná metoda epilace pomocí cukrové pasty. Moderní doba nabízí dvě základní možnosti, jak se chloupků zbavit – epilaci a depilaci.

Depilace nebo epilace?

Základní rozdíl mezi nimi spočívá především v délce efektu, u epilace je efekt několikanásobně delší a zároveň by mělo postupně docházet i k řídnutí a slábnutí chloupků, protože při epilace dochází k odstranění chloupků i s jejich kořínkem, kdežto depilace spočívá pouze v odstranění viditelné části chloupku na povrchu kůže. Mezi klasické depilační metody patří především odstraňování chloupků holením, dalšími možnostmi jsou různé depilační krémy. Pokud jde o epilaci, nejrozšířenější metodou je epilace pomocí strojku, který chloupky vytrhává. Dalšími možnostmi jsou poté epilace cukrovou pastou či teplým voskem, fotoepilace pomocí intenzivního pulzního světla či epilace pomocí laseru.   

Pokud patříte mezi ty, kterým chloupky začínají viditelně růst již druhý den po oholení a zároveň nechce utrácet za drahé a často bolestivé zákroky v nejrůznějších kosmetických centrech, můžete vyzkoušet náš jednoduchý recept na výrobu domácího přípravku na odstranění chloupků. Přípravek můžete použít bez starostí na chloupky na nohou, rukou, v tříslech, podpaží i na obličeji. Jedná se o naprosto bezbolestnou epilační metodu a výsledek vás ohromí. Navíc je naše epilační pasta stoprocentně přírodní, neboť využívá pouze přírodní produkty, které mají ověřené epilační vlastnosti. Zjednodušeně můžeme říci, že pomáhají k roztažení pórů na kůži, čímž poté umožní uvolnění chloupku i s jeho kořínkem. Další výhodou přírodního přípravku je to, že po jeho používání nehrozí žádné podráždění pokožky či alergie, které se často objevují po použití běžných průmyslově vyráběných přípravků.

Jak si naši skvělou domácí epilační pastu vyrobit?

Na výrobu budete potřebovat pouze tři jednoduché ingredience, šťávu z jednoho bramboru, pět polévkových lžic mléka a půl šálku jedlé sody. Šťávu z brambory získáte nejsnadněji tak, že brambor nastrouháte a vyždímáte. Do takto získané šťávy poté přimíchejte mléko a jedlou sodu a vložte na třicet sekund do mikrovlnné trouby. Všechny ingredience, ze kterých je pasta vyrobena, mají velmi pozitivní účinky. Jejich kombinace je však přímo magická.

Proč právě bramborová šťáva, mléko a jedlá soda?

Možná jste slyšeli o tom, že pozitivní účinky bramborové šťávy byly zaznamenány při nejrůznějších zdravotních potížích, především při obtížích s trávicí soustavou, jako je pálení žáhy, žaludeční vředy či žaludeční nevolnosti a bolesti břicha. Blahodárný účinek má i na vysoký krevní tlak, pomáhá s jeho snížením, a má příznivý vliv i na stav pleti, díky svým antibakteriálním účinkům pleť skvěle čistí a zároveň zjemní a omladí, toho naše pasta využívá.

Jedlá soda patří mezi ty přírodní produkty, které mají zázračnou schopnost zbavit tělo odpadních látek a navrátit ho do acidobazické rovnováhy. To je velmi zásadní schopnost, která nám může pomoci od velkého množství problémů, které souvisejí lidově řečeno s překyselením organismu. Překyselení organismu totiž není jen to, co si většina z nás představí jako pálení žáhy. Překyselení organismu je spojeno s mnoha dalšími chorobami a zdravotními problémy, jako je astma a nejrůznější alergie, záněty močových cest, různá plísňová onemocnění, opary, lupénka, ale i artritida či cukrovka. Jedlá soda se ale používá i jako pomocník s ústní hygienou, skvěle odstraňuje nejen zubní plak, ale i odolné skvrny od kávy či čaje, a jako kosmetický přípravek proti přílišnému pocení. Jedlá soda zároveň zjemňuje chlupy a ničí jejich folikul. Poslední ingredience naší pasty, mléko, je známé svými zklidňujícími účinky, a po zákroku tak zabrání případnému podráždění pokožky.

Jak epilační pastu aplikovat?

Nejprve je nutné místo, na které chcete pastu nanést, navlhčit. Poté pastu na toto navlhčené místo pečlivě aplikujte například pomocí kosmetického štětce. Důležité je nanášet pastu vždy ve směru růstu chloupků, nikoli proti. Následně nechte pastu působit přibližně po dobu patnácti až dvaceti minut. Pasta během této doby na kůži zaschne. To, že je pasta suchá a můžete ji odstranit, poznáte jednoduše tak, že se vám na kůži jakoby vytvoří „druhá kůže“. Poté už není nic jednoduššího než tuto vrstvu uchopit za okraj a proti směru růstu chloupků ji odstranit. Rychle, jednoduše a bezbolestně.

https://youtu.be/4GD6Fsh-t2k

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Stačí vypít dvakrát za den tento zázvorový nápoj a zbavíte…

Trápí vás usazený tuk na těle a nevíte, jak se ho zbavit? Zkusili jste už opravdu všechno, ale nic nepomáhá?…
KRÁSA A MÓDA

Manželka zubaře mi prozradila utajovaný trik, jak si doma během…

K zubaři chodíme nejenom na prohlídky, nebo v případě, kdy máme kazy. Jeho služby se dají využít i v případě, kdy chcete mít…
KRÁSA A MÓDA

Zubař vám nikdy neřekne, že si zubní kámen můžete takto…

Ano, zubní lékaři jsou velmi důležití, jelikož pokud máme zubní kaz nebo jiný problém, dokážou ho dát velmi rychle do…
KRÁSA A MÓDA

Zhubněte půl centimetru denně! Připravte si směs se zázvorem a…

O hubnutí se snaží mnoho žen, ale nutno říci, že většina z nich s ním má mnoho problémů. Jejich diety jsou buď…
KRÁSA A MÓDA

Koupila si 2 přírodní věci za pár korun a za…

Celulitida neboli pomerančová kůže je velký problém mnoha žen. To proto, že se negativně podepisuje na jejich kráse. Je jasné,…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných způsobů, jak se zbavit ochablého obličeje a povislého…

Není nic výjimečného, že si ženy výrazně potrpí na to, jak vypadají. Bohužel se s přibývajícím věkem mohou objevovat různé problémy.…