David Hampl
16 května, 2019

Snem každé ženy je udržet si co nejdéle mladistvý vzhled. Některé ženy z tohoto důvodu chodí pravidelně do kosmetických salonů, jiné dávají přednost péči doma. Využívají k tomu nejen nejrůznějších kupovaných kosmetických produktů, ale také si některé z osvědčených doma samy vyrábějí, většinou za pomoci jednoduchých přírodních surovin.

Oblíbenými domácími procedurami jsou nejrůznější masky. Dnes vám přinášíme jednu z masek, kterou si doma můžete připravit velmi snadno a rychle a jejíž účinky jsou skvělé a léty prověřené. Maska pomáhá zpomalovat proces stárnutí a zároveň navrací pleti její pružnost a hebkost.

Co budete potřebovat?

Na výrobu této domácí masky budete potřebovat jednu lžičku želatiny, 100 mililitrů glycerinu, tři polévkové lžíce medu, 100 mililitrů neperlivé minerální vody, 3 gramy aspirinu a 3 až 5 mililitrů levandulového oleje.

Jak si masku vyrobit?

Nejprve si do připravené nádoby nalijte minerální vodu a nasypte do ní želatinu. Takto nechte půl hodiny želatinu nabobtnat. Po uplynutí požadovaného času do vzniklé želatiny přidejte rozemletý aspirin. Poté do této směsi přidejte i všechny ostatní ingredience, promíchejte a směs následně vložte do vodní lázně a pomalu zahřívejte. Směs po celou dobu neustále míchejte, aby vznikla jednolitá směs. Poté nechte vychladnout a maska je hotová. Doporučuje se uchovávat ji v chladu, například v ledničce.

Jak masku používat?

Masku se doporučuje aplikovat dvakrát týdně večer na vyčištěnou pleť obličeje i hrudníku, nejlépe přibližně dvě hodiny před spaním. Stačí si v dlaních rozehrát požadované množství masky a až směs povolí, aplikovat ji na obličej i dekolt. Masku nechte působit přibližně dvacet minut a následně opláchněte minerální vodou. Masku ale můžete používat nejen na obličej a dekolt, ale také na ruce, uvidíte, jak hladké je budete během několika dní mít.

Proč želatina?

Želatina je v lékařství i kosmetickém průmyslu velmi vyhledávanou surovinou. Jejím hlavním pozitivem je, že pomáhá zlepšovat metabolismus bílkovin a aminokyselin v naší kůži, čímž viditelně zlepšuje její vzhled i stav. Navíc pleť zjemňuje a rozjasňuje. Účinky želatiny jsou navíc v této masce ještě znásobeny dalšími použitými ingrediencemi, tedy medem, glycerinem a aspirinem. Především med má skvělé hydratační účinky a navíc obsahuje velké množství antioxidantů, vitamínů a minerálů. Do kosmetických masek můžete použít všechny druhy medu, nejvhodnější se ale jeví med nepasterovaný, který obsahuje velké množství enzymů. Možná vás poněkud překvapilo použití aspirinu, který znáte spíš jako lék na bolest. Aspirin má ale i velmi pozitivní a ověřené léčivé účinky na kůži. Pomáhá především při nejrůznějších kožních problémech, jako jsou ekzémy či akné.

Sdílejte článek