David Hampl
21 února, 2019

Společenské tance dnes získávají na velké popularitě, přispívají k tomu i různé taneční soutěže, které můžete sledovat nejen na internetu, ale také i v televizi. Vše sice vypadá na první pohled velmi jednoduše, krásně a ladně, ale většinou se za tím skrývá neskutečné množství práce a dřiny.  Proč jsou standardní i latinskoamerické tance v dnešní moderní a technické době tak oblíbené? Důvodů je zcela jistě spousty, spojení s krásnou hudbou, oblečením, těsný kontakt s partnerem a v neposlední řadě radost z pohybu.

America’s Ballroom Challenge

Velmi oblíbenou taneční soutěží ve Spojených státech amerických je America’s Ballroom Challenge, která se koná každoročně již od roku 2006. Soutěží se v pěti různých kategoriích. American Smoothe, ve standardních tancích, soutěžními tanci jsou zde walz, tango, foxtrot a valčík. International Standard opět ve standardních tancích tentokráte ve waltzu, tangu, valčíku, foxtrotu a quickstepu. Další dvě kategorie jsou v tancích latinskoamerických. American Rhythm, v němž se soutěží v tancích cha cha, rumba, east coast swing, bolero a mambo. International Latin, kde jsou soutěžními tanci cha cha, samba, rumba, paso double a jive. Poslední pátou kategorií je takzvané Grand Finale, ve kterém se vítězové výše zmíněných čtyř kategorií utkávají v boji o titul nejlepšího tanečního páru celé soutěže America’s Ballroom Challenge.

Obecně se za divácky atraktivnější tance považují ty latinskoamerické, kde jsou velmi důležité emoce mezi tanečníky. Jak již z názvu vyplývá většina těchto tanců má své kořeny v Latinské Americe, například samba v Brazílii, cha cha a rumba na Kubě. V každé z kategorií se každoročně objeví obrovské množství velmi talentovaných tanečních párů. Na jeden z těch opravdu výjimečných a nezapomenutelných párů se můžete podívat v následujícím videu.

 

Jablko nepadá daleko od stromu

Již od prvního okamžiku zjistíte, že jde o velice neobvyklý pár z americké Kalifornie, tvoří ho totiž matka se svým sedmiletým synem. Alla Novicová pochází původně z Ruska, kde se tanci začala věnovat ve svých třinácti letech. Později v roce 2006 se přestěhovala do Spojených států, kde společně se svým manželem založila nedaleko Los Angeles úspěšné taneční studio.

Syn Daniel má tedy taneční talent a lásku k němu v genech, navíc již při prvním pohledu uvidíte, že je to i velký showman. Na videu, ve kterém společně se svou matkou tančí cha chu, si celé vystoupení velmi užívá a kromě skvělého tance, který je technicky i rytmicky velmi přesný, dělá i různé obličeje a v průběhu tance si konce svlékne své sako. Jen pro úplnost dodejme, že podobně skvěle Daniel se svou maminkou tančí nejen cha chu, ale i ostatní latinskoamerické tance, neboť se společně stali vítězi právě v kategorie International Latin.

Sdílejte článek