Nebudete věřit vlastním očím, co jedna žena v Británii našla v Kinder vajíčku. Dala ho svému dítěti za odměnu. Když ho chlapec otevřel, nebyla uvnitř žádná hračka, ale něco velmi nebezpečného. Co? -
Menu

Nebudete věřit vlastním očím, co jedna žena v Británii našla v Kinder vajíčku. Dala ho svému dítěti za odměnu. Když ho chlapec otevřel, nebyla uvnitř žádná hračka, ale něco velmi nebezpečného. Co?

Je všeobecně známo, že děti milují hračky, překvapení a čokoládu. Toho se před mnoha lety rozhodla využít firma Ferrero a vytvořila legendární cukrovinku s názvem Kinder Surprise nebo česky známější pod označením Kinder vajíčko. Konkrétně se tak stalo již před čtyřiceti pěti lety, v roce 1974. Tehdy se v obchodech poprvé objevilo vajíčko z mléčné čokolády, které uvnitř ukrývalo žlutou plastovou kapsli s malou hračkou. Někdy se hračka skládá z několika kusů, které je nutno sestavit.

Několik zajímavých informací o Kinder Surprise

Téměř okamžitě se vajíčko stalo celosvětovým hitem a od té doby se ho prodalo několik desítek miliard kusů. Za mnohaletou historii se uvnitř vajíčka objevily tisíce různých hraček, které se staly natolik populární, že je mnozí začaly sbírat. Hračky jsou vyrobeny z nejrůznějších materiálů, plastové, kovové i dřevěné. Plastová kapsle uvnitř vajíčka má připomínat žloutek, to je i důvodem, proč má vždy žlutou barvu. Jednou z mála zemí, kde se s Kinder vajíčkem nesetkáte, jsou Spojené státy americké, protože v nich platí zákon o zákazu vkládání nejedlých předmětů do potravin. Společnost vyrábí i další výrobky s názvem Kinder, například Kinder Joy, Kinder Chocolate, Kinder Bueno či Kinder Country, ale Kinder Surprise je naprosto jedinečné a nejoblíbenější.

Problém napodobování

Bohužel se poměrně brzy začaly objevovat i nejrůznější napodobeniny originálního výrobku a zkušenost s nimi není vždy dobrá. Své o tom ví i jedna maminka z Velké Británie, která se před nedávnem rozhodla svému dvouletému synkovi za odměnu právě jedno takové vajíčko koupit. Nevšimla si ale, že nekoupila originální Kinder vajíčko, ale jeho věrnou kopii.

Šokující obsah jednoho vajíčka

Bez starostí ho jako mnohokrát před tím svému synovi dala a dále tomu již nevěnovala pozornost. Syn si vajíčko rozbalil a snědl čokoládu. Poté se chtěl podívat na hračku, kterou vajíčko skrývalo, ale plastová kapsle mu nešla otevřít. Přinesl ji tedy matce, která po jejím otevření nevěřila svým očím. Vajíčko v sobě totiž neukrývalo žádnou hračku, ale léky, konkrétně šest tablet nějakých prášků.

Sophie Brownová na nic nečekala, vzala prášky a i se synem jela vše nahlásit na policejní stanici. Zde ji vyslechli a začali celý případ hned vyšetřovat, protože se zjistilo, že jde o velmi nebezpečné léky, jejichž požití by mohlo být pro malé děti osudným. Zatím se ale bohužel nepodařilo nic zjistit a nebyla zachycena ani žádná jiná vajíčka od stejné firmy, která by obsahovala něco podobného. Celá událost tedy alespoň prozatím zůstává záhadou. Sophie ale od té doby na syna při rozbalování vajíčka vždy dohlíží a radí ostatním rodičům, aby dělali totéž. Také dává větší pozor na to, jaké výrobky kupuje, zda originály či napodobeniny.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Otec a jeho dcera nalepili mince na podlahu. To, co…

Když uvidíte začátky projektu, určitě se pomyslíte „je hezké, že otec tráví čas se svou dcerou, ale mohli si najít…
ZAJÍMAVOSTI

Eva Pilarová všechny šokovala. Rozhodla se upřímně promluvit a řekla…

Eva Pilarová je nejenom známou zpěvačkou, ale byla také hlavní účastnicí pohřbu, který měl zesnulý Karel Gott. Je jasné, že…
ZAJÍMAVOSTI

V životě nedělejte tyto chyby při první pomoci, popálenině nebo…

Znáte základy první pomoci? Je to naprosto nezbytná věc, ale přesto by mnoho lidí odpovědělo jen dost nejistě. Jakmile jde…
ZAJÍMAVOSTI

Namočila šálek do misky s vodou a lakem na nehty.…

Většina lidí sice dárky ráda dává a kupuje, nicméně nejtěžší často bývá vůbec přijít na to, co bychom chtěli blízkému…
ZAJÍMAVOSTI

Způsob, jakým překřížíte prsty, ukazuje, jaký druh člověka jste

V klidu se posaďte, sepněte ruce a překřižte prsty. Prohlédněte si své ruce a podívejte se na to, jakou polohu vaše…
ZAJÍMAVOSTI

Tyto škodlivé potraviny jsou pro vaše tělo pohromou v případě,…

Mnoho lidí sice ví, co je pro jeho tělo zdravé, ale už neví, kolik může daných potravin sníst, stejně jako…