David Hampl
30 června, 2019

Byla to velká náhoda. Pracovníci organizace na ochranu zvířat mířili na svou centrálu, když tu najednou uviděli, že uprostřed silnice leží štěně. Když se podívali blíže, bylo jasné že zde rozhodně jenom neodpočívá. Štěně leželo v kaluži krve a na první pohled to vypadalo, že zemřelo. Když se k němu přiblížili, zjistili že známky života ještě jeví a že dýchá. Rozběhla se proto velmi rychlá koordinovaná záchranná akce.

Štěně někdo srazil a ujel

Hned bylo jasné, co se danému štěněti vlastně stalo. To, že leželo na silnici v kaluži krve jasně nasvědčovalo tomu, že ho někdo srazil. Ano, to se může stát, ale důležité je v takovém případě zajistit nebohému zvířeti potřebnou pomoc. To se zde bohužel nestalo a došlo k tomu, že daný řidič ujel. Kdyby zde nejeli dobrovolníci z organizace na záchranu zvířat, byl by z daného řidiče zcela určitě vrah psů.

Bylo potřeba dát první pomoc už na místě

Bylo jasné, že jakýkoliv transport štěně nemůže zvládnout a tak bylo nutné poskytnout mu první pomoc na místě. Tedy uprostřed silnice. Byly mu podány léky na utlumení bolesti, dále mu byly podány léky určené k celkové stabilizaci jejího organismu. Také se nezapomnělo na nutnou kapačku a také dlahy určené ke stabilizaci zlomenin.

Až poté mohlo být štěně opatrně naloženo a transportováno k veterináři do ordinace, kdy začal koloběh hned několika nutných operací. Štěně ale nejelo samo, jelikož naložena byla také její matka, který dané hrůze musela přihlížet. Štěstí bylo, že vytušila, že lidé chtějí štěněti pomoci a tak nebyla agresivní a neodháněla je, jak je v řadě jiných případů zvykem.

Lékař dokázal doslova zázraky

Naštěstí vše dopadlo dobře. Lékařský tým dokázal doslova zázraky. Nejenom, že se podařilo štěně zachránit, ale také se podařilo to, že by nemělo mít žádné trvalé následky, jaké by ho ohrožovaly na životě. A tak po pár dnes rekonvalescence bylo vidět, jak se jeho stav zlepšuje.

A dále bylo vidět, jak projevuje obrovskou radost a obrovský vděk za to, že bylo zachráněno. A to nejenom toto štěně, ale také jeho matka. Fenka, která musela všemu přihlížet. Nyní už oba dva čekají jenom na to, až si je vezme nová rodina, která jim vytvoří dokonalý a spokojený domov.

Sdílejte článek