Nebýt těchto dobrovolníků, štěně by zcela určitě zemřelo. Právě jejich pohotová reakce ho zachránila před krutým osudem. Vděčnost jim projevilo nejenom zachráněné štěně, ale také jeho matka. Jak? To vás dojme! -
Menu

Nebýt těchto dobrovolníků, štěně by zcela určitě zemřelo. Právě jejich pohotová reakce ho zachránila před krutým osudem. Vděčnost jim projevilo nejenom zachráněné štěně, ale také jeho matka. Jak? To vás dojme!

Byla to velká náhoda. Pracovníci organizace na ochranu zvířat mířili na svou centrálu, když tu najednou uviděli, že uprostřed silnice leží štěně. Když se podívali blíže, bylo jasné že zde rozhodně jenom neodpočívá. Štěně leželo v kaluži krve a na první pohled to vypadalo, že zemřelo. Když se k němu přiblížili, zjistili že známky života ještě jeví a že dýchá. Rozběhla se proto velmi rychlá koordinovaná záchranná akce.

Štěně někdo srazil a ujel

Hned bylo jasné, co se danému štěněti vlastně stalo. To, že leželo na silnici v kaluži krve jasně nasvědčovalo tomu, že ho někdo srazil. Ano, to se může stát, ale důležité je v takovém případě zajistit nebohému zvířeti potřebnou pomoc. To se zde bohužel nestalo a došlo k tomu, že daný řidič ujel. Kdyby zde nejeli dobrovolníci z organizace na záchranu zvířat, byl by z daného řidiče zcela určitě vrah psů.

Bylo potřeba dát první pomoc už na místě

Bylo jasné, že jakýkoliv transport štěně nemůže zvládnout a tak bylo nutné poskytnout mu první pomoc na místě. Tedy uprostřed silnice. Byly mu podány léky na utlumení bolesti, dále mu byly podány léky určené k celkové stabilizaci jejího organismu. Také se nezapomnělo na nutnou kapačku a také dlahy určené ke stabilizaci zlomenin.

Až poté mohlo být štěně opatrně naloženo a transportováno k veterináři do ordinace, kdy začal koloběh hned několika nutných operací. Štěně ale nejelo samo, jelikož naložena byla také její matka, který dané hrůze musela přihlížet. Štěstí bylo, že vytušila, že lidé chtějí štěněti pomoci a tak nebyla agresivní a neodháněla je, jak je v řadě jiných případů zvykem.

Lékař dokázal doslova zázraky

Naštěstí vše dopadlo dobře. Lékařský tým dokázal doslova zázraky. Nejenom, že se podařilo štěně zachránit, ale také se podařilo to, že by nemělo mít žádné trvalé následky, jaké by ho ohrožovaly na životě. A tak po pár dnes rekonvalescence bylo vidět, jak se jeho stav zlepšuje.

A dále bylo vidět, jak projevuje obrovskou radost a obrovský vděk za to, že bylo zachráněno. A to nejenom toto štěně, ale také jeho matka. Fenka, která musela všemu přihlížet. Nyní už oba dva čekají jenom na to, až si je vezme nová rodina, která jim vytvoří dokonalý a spokojený domov.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tomuto chlapci nedali oběd, protože neměl peníze – jeho spolužák…

Malý Cayden je skutečně chlapcem, na kterého mohou být rodiče právem pyšní. A to z důvodu, co udělal. Jeho spolužák ve…
ZE ŽIVOTA

Mladá žena se po nehodě probudí. Ještě ale neví, že…

Někdy se život změní doslova během jediné minuty. Důležité ale je dokázat každou životní tragédii překonat a přizpůsobit se tomu,…
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…