Nebýt těchto dobrovolníků, štěně by zcela určitě zemřelo. Právě jejich pohotová reakce ho zachránila před krutým osudem. Vděčnost jim projevilo nejenom zachráněné štěně, ale také jeho matka. Jak? To vás dojme! -
Menu

Nebýt těchto dobrovolníků, štěně by zcela určitě zemřelo. Právě jejich pohotová reakce ho zachránila před krutým osudem. Vděčnost jim projevilo nejenom zachráněné štěně, ale také jeho matka. Jak? To vás dojme!

Byla to velká náhoda. Pracovníci organizace na ochranu zvířat mířili na svou centrálu, když tu najednou uviděli, že uprostřed silnice leží štěně. Když se podívali blíže, bylo jasné že zde rozhodně jenom neodpočívá. Štěně leželo v kaluži krve a na první pohled to vypadalo, že zemřelo. Když se k němu přiblížili, zjistili že známky života ještě jeví a že dýchá. Rozběhla se proto velmi rychlá koordinovaná záchranná akce.

Štěně někdo srazil a ujel

Hned bylo jasné, co se danému štěněti vlastně stalo. To, že leželo na silnici v kaluži krve jasně nasvědčovalo tomu, že ho někdo srazil. Ano, to se může stát, ale důležité je v takovém případě zajistit nebohému zvířeti potřebnou pomoc. To se zde bohužel nestalo a došlo k tomu, že daný řidič ujel. Kdyby zde nejeli dobrovolníci z organizace na záchranu zvířat, byl by z daného řidiče zcela určitě vrah psů.

Bylo potřeba dát první pomoc už na místě

Bylo jasné, že jakýkoliv transport štěně nemůže zvládnout a tak bylo nutné poskytnout mu první pomoc na místě. Tedy uprostřed silnice. Byly mu podány léky na utlumení bolesti, dále mu byly podány léky určené k celkové stabilizaci jejího organismu. Také se nezapomnělo na nutnou kapačku a také dlahy určené ke stabilizaci zlomenin.

Až poté mohlo být štěně opatrně naloženo a transportováno k veterináři do ordinace, kdy začal koloběh hned několika nutných operací. Štěně ale nejelo samo, jelikož naložena byla také její matka, který dané hrůze musela přihlížet. Štěstí bylo, že vytušila, že lidé chtějí štěněti pomoci a tak nebyla agresivní a neodháněla je, jak je v řadě jiných případů zvykem.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
ZE ŽIVOTA

Viděl uprostřed silnice něco zvláštního. Když přijel blíž, pochopil, proč…

Stává se vám někdy, že zahlédnete něco, co byste rozhodně nečekali? Celý den se vám najednou změní tím nenadálým překvapením?…
ZE ŽIVOTA

Pokud do 15 vteřin najdete odlišný symbol, máte opravdu skvělý…

Máte rádi optické iluze a hádanky? Rádi si s nimi lámete hlavu a chcete na ně přijít stůj co stůj? Pokud…
ZE ŽIVOTA

Pouze pár lidí dokáže na tomto obrázku najít všechny kočky,…

Máte rádi optické iluze a hádanky? Rádi si s nimi lámete hlavu a chcete na ně přijít stůj co stůj? Pokud…
ZE ŽIVOTA

Sestra riskovala a porušila pravidla nemocnice. Díky tomuto činu zachránila…

Nově narozené dítě je radost, na kterou čeká mnoho rodičů. Dlouhé období těhotenství a očekávání je u konce a na…
ZE ŽIVOTA

Řekl své ženě, že ji podvádí, protože je tlustá. V…

Obezita je v dnešní době velmi rozšířená a postihuje čím dál více lidí. Smutné na tom je, že postihuje čím dál…
ZE ŽIVOTA

Našla poznámku na obojku vyčerpaného, opuštěného psa, ale nečekala v…

Této ženě se skutečně přihodil velmi zajímavý příběh. Představte si, že žijete v domě a jednoho dne se na vaší zahradě…