Nechápali jsme, proč soused nosil staré žebříky do bytu. Když jsme se ráno podívali na jeho dílo, nevěřili jsme vlastním očím!

Starý dřevěný žebřík, který vám už léta leží na půdě, úplně svádí k tomu, abyste ho vyhodili a koupili si nový. Stejně je ztrouchnivělý a ve špatném stavu, takže vám na něm hrozí akorát nebezpečí. Také vám doma na půdě nebo v kůlně na zahradě nějaký takový žebřík leží? Díváte se na něj každý den a přemýšlíte, co s ním? Pokud máte rádi nevšední nápady, chcete být originální a nebojíte se, co řeknou sousedi, pak vyzkoušejte některý z nápadů, který jsme si pro vás dnes připravili. Možná jste dodnes netušili, k čemu všemu je možné takový starý dřevěný žebřík použít. Nechte se inspirovat nápady, a třeba vás samotné napadne další využití.

Druhá šance starým věcem

Chcete-li ušetřit peníze za nábytek nebo doplňky do bytu, na zahradu nebo někam jinam, pak určitě zbystřete. Ne vždy je nutné kupovat všechno nové a drahé. Mnohdy se stačí pořádně rozhlédnout kolem sebe a třeba zjistíte, že i staré věci, které se vám dlouho povalují jen tak na půdě nebo na zahradě, je možné efektivně a prakticky využít. Možná pak budete sami překvapeni, kolik užitečných věcí jste měli celou dobu před očima nebo nad hlavou.

Stačí lehká úprava

Takový starý žebřík je přímo tou starou věcí, o které zde mluvíme. Pokud vás při pohledu na starý dřevěný žebřík napadá, že byste ho měli vyhodit, spálit nebo rozebrat na kousky, pak zadržte. Žebřík si vezměte na chvilku do parády, očistěte ho, opravdu rozbité tyčky a udělejte s ním pár užitečných triků, které se rozhodně vyplatí. Následně se s nimi budete moci podělit s přáteli, stejně jako my se můžeme pochlubit s těmito nápady.

Čtěte také: Neumíte si představit ráno bez kávy? Pak si připravte ke snídani i tento výborný Banánovo-kávový chléb!

Inspirující nápady

Žebřík opravte, zpevněte a nalakujte. Následně jej můžete použít například jako: originální dřevěné police do pokoje, poličky na knihy, místo na skleněné květináče, elegantní věšák na oblečení umístěný v předsíni, závěsný prostor pro nádobí, spojíte-li dva žebříky a přidáte-li desky, vznikne vám mnoho prostoru na uložení věcí, věšák na pneumatiky, lustry, posilovací a cvičící systém, věšák na ručníky, ohradník na záhony, věšák na sušení bylinek, věšák na prádlo, nebesa nad postel a mnoho dalšího.