Domů DOMÁCNOST Nechcete o víkendu trávit hodiny uklízením? Zde je příručka, jak domácnost efektivně...

Nechcete o víkendu trávit hodiny uklízením? Zde je příručka, jak domácnost efektivně vyčistit během 30 minut!

Hosté na cestě? Následujte tento půlhodinový plán, a Váš dům bude jiskřit čistotou.

KOUPELNA: 10 minut

Krok 1: Vše vydezinfikujte. Postříkejte čistícím prostředkem umyvadlo, zrcadla, WC a podlahy. Nechte chvilku působit, čisticí roztok za Vás odvede náročnou práci. Nezapomeňte na kouty.

Krok 2: Nyní vše utřete. Postupujte od nejčistšího povrchu (zrcadel) k těm nejšpinavější (umyvadlo) pomocí papírového ručníku, nebo hadříku z mikrovlákna, který snadno odstraní nečistoty i ze zákoutí. Zvláštní pozornost věnujte usazeninám vodního kamene, které se shromažďují kolem odtokových, vodovodních částí umyvadel.

Krok 3: Vydrhněte toaletu. Nejprve vydrhněte kartáčem mísu a poté vyčistěte zásobník, sedačku, příklop a podlahu pomocí jednorázových ubrousků, které můžete poté ihned vyhodit.

Krok 4: Nezapomeňte na spínače. Spínače jsou jednou z nejčastěji manipulovaných oblastí Vašeho domova a poslední věcí, kterou Vaši hosté vidí, když opouští koupelnu.

KUCHYNĚ: 10 minut

Krok 1: Vyčistěte důležitá místa. Použijte vlhkou utěrku z mikrovlákna, nebo papírovou utěrku k čištění varné desky, stolu a vnitřku ledničky. Opakujte postup pro podlahu.

Krok 2: Umyjte dřezy. Až budete hotovi s přípravou a vařením na večírek, vyjměte kousky jídla z odtoku dřezu papírovou utěrkou, poté postříkejte dřez čisticím roztokem a utřete. Ujistěte se, že i pod dávkovačem mýdla vyčistíte vodní kaluž.

Krok 3: Odstraňte zaschlé skvrny a šmouhy. Udělejte krok zpět a prohlédněte skříňky, spotřebiče a stěny pro nevzhledné šmouhy a skvrny. Použijte čisticí utěrku, nebo melaminovou houbu, abyste rychle odstranili vše, co je ošklivé.

Krok 4: Nezapomínejte na mikrovlnnou troubu. Nalijte vodu a ocet do misky a zahřejte směs na 30 sekund. Tím uvolníte veškeré potraviny, které jsou v mikrovlnce zaschlé, abyste se jich mohli bez drhnutí zbavit.

OBÝVACÍ POKOJ: 7 MINUT

Krok 1: Odstraňte prach. Nasaďte si rukavice z mikrovlákna a pusťte se do uklidu konferenčního stolku, postranních stolků, otevřených polic, rámů a svítidel. Nezapomínejte ani na stropní ventilátory, kde je třeba utřít každou čepel, aby se prach dále nešířil.

Krok 2: Odstraňte vlasy a chlupy od domácích zvířat. Použijte lepící váleček na chlupy na Vaše židle, sedačky, dokonce i na koberce. Jednoduše se tak zbavíte povrchových nečistot. Pokud to podlaha potřebuje, použijte místo válečku vysavač, či koště.

FOYER: 3 MINUTY

Krok 1: Vysajte nečistoty. Chcete-li odstranit nečistoty ve vstupní hale, vysavač je skvělou volbou. Ale odolejte potřebě podlahu vytírat. Jakmile přijdou hosté, podlahu opět ušpiní, a tak si udělejte laskavost a odložte důkladné čištění na další den.

Krok 2: Udělejte dobrý dojem. Pokud nemáte koš na pantofle, skryjte je do roztomilých nákupních věšáčků a zavěste je na háčky na kabát.

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články