Negativní energie má vliv na to, jak se doma cítíte. Chcete ji odstranit? Nepotřebujete žádné šamany ani nic podobného. Negativní energii z domova vyžene něco, co používáte na vaření a co stojí pár korun

Možná už se Vám někdy stalo, že jste k někomu přišli na návštěvu, ale necítili jste se tam dobře. Sice se jedná o vaše velmi dobré přátele, které dlouho znáte, byt je nádherný, ale Vám tam přesto něco nesedí. Cítíte se nepříjemně a přepadává Vás jen samá úzkost. Těšíte se, až konečně odejdete a budete se moc znovu pořádně nadechnout a načerpat novou energii. A přesně o energii bude dnes řeč, neboť energie domova je velmi důležitá. Na druhou stranu přijdete na návštěvu k někomu, kdo má velmi skromný, jednoduchý a klidný domov, a zde se cítíte naprosto jinak. Z prostředí sálá čistota, pohodlí a teplo. Proč tomu tak je?

Hromadění energie

Ať se člověk nachází kdekoliv, všude kolem něj se hromadí a proudí energie. Většinu času trávíme v našich domovech, a právě tam se hromadí největší množství energie, která na nás působí a má zároveň velký vliv na náš život. Na energii domova mají velký vliv události, ke kterým tam dochází. Proběhne-li například v tomto prostoru:

  • nemoc
  • hádky, spory
  • silné emoční situace
  • bolestivé zážitky

všechno se to zde usadí, stejně jako prach. V takovém případě je potřeba dům očistit, jinak se nahromaděná energie může přetransformovat v mnohem horší události v budoucnu.

Čtěte také: Majitel restaurace nechtěl obsloužit staršího bezdomovce. Ale s nečekaným obratem se ukázalo, že to bylo šokující tajemství!

Už od starověku se věří, že obydlí by se měli pravidelně energeticky očišťovat, aby zde neustále proudila pozitivní a čistá energie. Tvrdí se, že nejlepším prostředkem, jak dům čistit a chránit, je klasická a obyčejná sůl.

Energetická špína

Jsou lidé, kteří negativní energii přímo vyzařují a šíří kolem sebe. Přijdou-li takoví lidé do vašeho domova, většinou se stane, že tam zanechají energetickou stopu, resp. energetickou špínu. Tato energie se v domě usadí jako prach a následně může mít negativní vliv na mnoho činností, například:

  • narušený spánek
  • vznik nemocí a úrazů
  • konflikty a hádky
  • nehody (padání věcí z rukou)

Často se pak říká, že takový dům je zklamaný a smutný. Je tedy potřeba ho pročistit a učinit z něj opět zdravý a čistý obytný prostor. Stačí k tomu použít už zmiňovanou sůl, neboť ta je schopná absorbovat negativní vibrace.

Sůl k očistným rituálům

Sůl je například nepostradatelnou součástí všech očistných rituálů v moderním Japonsku. Při vzpomínce na zemřelou osobu se zde sůl pokládá na náhrobek, resp. oltář. V chrámech se například sůl rozprostírá do kruhu, aby odvrátila zlé duchy. Solí se například vysypávají také kruhy, ve kterých bojují bojovníci sumo.

Japonci mají sůl všude

Navštívíte-li téměř jakýkoliv japonský dům, hned u vchodu, a zřejmě i uvnitř domu, vždy uvidíte talířky se solí. Slouží to k tomu, aby se domu vyhýbaly nemoci, hádky a vše bylo dobré. Sůl by měla být rozmístěna po domě na místech, kde se energie nejvíce usazuje, a tím pádem zde mohou vznikat energetické nečistoty.

Vstupní prostor do domu je pro Japonce velmi důležitý. Věří, že talířek se solí u dveří, dokáže zabránit přínosu negativní energie a neštěstí zvenčí. Atmosféra obydlí tím pádem není otrávena. Uvnitř domu je sůl umístěna na talířcích téměř v každém rohu pokoje. Stejně tak se sůl umisťuje na toaletu, do kuchyně a do koupelny.

Solné pyramidy

Velmi často se po japonských domovech objevují i pyramidy ze soli, která je mírně navlhčena vodou. Slouží k ochraně před zlým duchem a před případnou nešikovností vlastních rukou. Solné pyramidy se nacházejí také velmi často u vchodů do restaurací, obchodů, čajoven a hotelů. Jedná se o tradici, která je stará více než 1500 let.

Rituál Morishio

Chcete-li očistit Váš dům od zlé energie, je vhodné použít rituál Morishio. V místnosti, kterou chcete očistit, je potřeba najít východní roh. Do tohoto rohu se postavte s talířkem se solí a říkejte modlitbu (mantru), která je blízká vašemu srdci. Následně začněte pokládat po směru hodinových ručiček sůl na talířcích do všech koutů místnosti.

Jakmile bude sůl ve všech koutech, stoupněte si doprostřed místnosti a vyslovte následující slova: Spiknutí vyčistit dům. Matka země leží pod námi. Slyšte mě a odpovězte na mé volání. Vstupte do tohoto domu, na toto posvátné místo. Uzdravte všechny, kdo v něm žijí.

Vyzkoušejte to! Funguje to!

Sůl by se měla vyměnit jednou až dvakrát do měsíce. Při výměně je vždy potřeba umýt i talířek pod tekoucí vodou. Odplaví se tak zachycené špíny a hříchy této místnosti. Samozřejmě je jen na Vás, zda tomu uvěříte nebo ne. Každopádně stojí za to, to aspoň vyzkoušet. Svůj domov tak udržíte čistý, uklizený a pohodlný. Stane se opět místem, kde budete moci s radostí odpočívat a spokojeně žít.

Důkazem, že to funguje, jsou sami Japonci. Co se týče kvality života, jsou na tom v rámci světa nejlépe. Respektují a dodržují tradice svých předků. Také chovají úctyhodný přístup ke všem živým i neživým organismům, zdravotní péči, a dodržují zásady života v souladu s přírodou. Mohli bychom se od nich hodně učit.