David Hampl
15 března, 2019

Hlavně pro ženy jsou nehty jasným symbolem krásy. Pečují o ně, aby je měly co možná nejkrásnější. A dále hledí na nehty u mužů a podle toho odhadují, jak o sebe daný muž dbá. Nehty mají na lidském těle ještě jiný význam. Málokdo to ví, ale právě podle nich se dá celkem snadno zjistit, zda netrpíte nějakou chorobou, nebo nemáte jiný zdravotní problém. Pokud chcete také odhalit případné problémy, není nic jednoduššího, než se na své nehty podívat a zjistit, co mohou signalizovat.

Všímejte si, jakou mají vaše nehty barvu

To, co dokáže signalizovat problémy, je barva vašich nehtů. Klasická barva je ta, která je v podstatě neutrální a jde spíše do růžova, a to tak, že má podobný odstín, jako vaše kůže okolo nehtů. Jakmile se však objeví zbarvení jiné, je důvod k obavám. S vaším tělem se něco děje a je na místě zjistit, co přesně to je a jak proti tomu můžete bojovat.

Zelené zbarvení

Vaše nehty samozřejmě nejsou úplně zeleně zbarvené, ale je pravdou, že když se na ně podíváte blíže, můžete vidět, že jejich barva do zeleného odstínu lehce směřuje. Pokud tuto zelenou barvu pozorujete i u sebe, je to známka toho, že vaše tělo trpí určitou bakteriální infekcí. Je proto třeba zahubit nemoc, zahubit dané bakterie a vaše nehty budou opět v pořádku.

Matné zbarvení

Zdravé nehty by měly být dokonale lesklé. Pokud se vám zdá, že jejich vzhled jde spíše do matné podoby, signalizuje to, že vaše tělo nemá dostatek vitamínů a minerálů. V takovém případě je vhodné ihned nasadit multivitamínové doplňky stravy. Potom je na místě změnit i jídelníček, aby byl přísun vitamínů správný a také rovnoměrný.

Modré zbarvení

Opět platí to, co u zelené. Nehty nebudou zcela modré, ale v určitém úhlu můžete vidět, že se modrá barva přece jenom objevuje. To je ukázka toho, že vaše tělo není okysličováno tak, jak by mělo být. To může být z dlouhodobého hlediska problém. Pokud vám modrají nehty, ale třeba i lůžka prstů, je dobré raději vyhledat lékaře, který vám pomůže změřit, kolik kyslíku v krvi máte.

Pokračování článku na další stránce
Sdílejte článek