David Hampl
26 září, 2017

Už jste slyšeli o této kouzelné rostlině? Pravděpodobně ji máte doma, nebo jste ji už určitě aspoň jednou v životě někde potkali! Lidově je této rostlině přezdíváno "strom peněz". Napadá Vás proč? Je to jednoduché, její tlusté lístky připomají mince.

[hana-code-insert name='google' /]Teď ale k tomu důležitému! Tato rostlina nese jméno Tlustice a její tlusté listy jsou významné kvůli látce, kterou obsahují. Šťáva z listů Tlustice je totiž skutečně užitečná přírodní medicína! Vzhledem k tomu, že ale obsahuje arsen, musí být dbáno na její správné dávkování.

Kdy je Tlustice užitečná?

  1. Opary - Natírejte postižené místo pravidelně každých 30 minut a uvidíte, jak rychle se oparu zbavíte. Další alternativou je přiložení obkladu ze štávy Tlustice na postižené místo na noc. Je dobré obklad něčím přelepit, aby nespadl.
  2. Angína - Tlustice je skvělá volba při zotavení se po angíně. Stačí, když si roztokem, její šťávy a vody v poměru 10:1, budete kloktat hrdlo 3x denně.
  3. Artróza kloubů - Stačí, když si postiženou oblast budete každý den pravidelně natírat šťávou z 10-15 listů.
  4. Hemeroidy - Zde platí stejný postup, jako v případě oparu.
  5. Popáleniny, strie, otevřené rány a abscesy - Zde je dobré si vytvořit kašičku z listů a potírat postiženou oblast. Následně danou oblast sterilizovat obvazem a měnit obklad každé 2-3 hodiny.
  6. Bodnutí hmyzem - Šťáva z Tlustice dokonale odstraňuje svědění a záněty vyvolané bodnutím hmyzu. Stačí si ránu potřít zhruba 4-6x denně.
  7. Onemocnění ledvin - Při zánětu ledvin je dobré 3x denně vypít 1 PL odvaru z Tlustice (5 rozdrcených lístků luhovaných 1 hodinu ve sklenici horké vody).

Jak Tlustici rozmnožit?

Protože se jedná o skvělou přírodní medicínu, která má všestranné využití, vždy se vyplatí mít ji dostatek. Nemusíte se bát, rozmnožování Tlustice je vskutku jednoduché.

Pravda je taková, že k rozmnožování dochází často samovolně již v květináči, když sem tam odpadne nějaký lísteček. Tlustice začíná většinou růst právě tam, kde se uschlý lísteček zakoření do půdy. V případě, že se chystáte množit rostlinu stonkovými řezy, pak je dobré 1-2 dny nechat stonky zaschnout a až poté zasadit do zeminy.

Druhou možností je nechat stonky ve vodě, dokud nepustí kořínky.

Strom peněz?

Takto se Tlustici nepřezdívá jen kvůli vzhledu, ale také kvůli východnímu učení, kde učitele Feng Shui tvrdí, že přítomnost této rostliny v domě přitahuje peníze jako magnet.

Dle této staré čínské techniky, by Tlustice měla být umístěna na pravé straně vstupu do domu, v severnější části domu.

Co více? Tlustice je známá svým obsahem olejů, které podporují optimismus a povzbuzují psychickou i fyzickou kondici člověka. Chcete-li tedy do svého domu přitáhnout pozitivní energii a bohatsví, je tato rostlina tou správnou volbou!

Sdílejte článek