David Hampl
24 listopadu, 2019

Chystáte se péct nebo udělat něco dobrého? Chybí vám inspirace? Vyzkoušejte recept na báječný kakaový korpus s neskutečně jemnou tvarohovou náplní. Věřte, že tak výborný korpus s tvarohem jste ještě neochutnali. Příprava a postup jsou snadné, takže je v klidu zvládnete zhotovit v pohodlí domova. Nakoupit suroviny a hurá do přípravy.

Ideální volba na neděli

Tento báječný dort je tak skvělý, že se přímo rozpouští v ústech. Skládá se z kakaového korpusu a jemné tvarohové náplně, která svou jemnou chutí dostane naprosto každého. Koláč, resp. dort, pak zmizí z vašeho stolu během velmi krátkého okamžiku. Pokud chcete potěšit návštěvu něčím dobrým, je toto ideální volba. Stejně tak ho můžete připravit pro své děti na nedělní odpoledne. Buďte si jistí, že dort všechny potěší a zachutná jim.

Máte-li rádi jednoduché a chutné dorty, které se vždy povedou, rozhodně vyzkoušejte tento recept. Až jednou nebudete opět vědět, co připravit, recept bude ideální volbou. Příprava je snadná, rychlá a zvládne ji každý.

Tradiční ingredience

Pro přípravu tohoto koláče budete potřebovat následující ingredience: 300 g polohrubé mouky, 150 g prášku do pečiva, 150 g práškového cukru, 250 g másla, kypřící prášek, 1 žloutek, 4 lžíce kakaa, 700 g tvarohu, vanilkový cukr, 3 žloutky a 4 bílky. V podstatě tradiční suroviny na pečení.

Postupujte krok za krokem

Máte nachystáno, tak se dejte do snadné přípravy pomocí následujícího postupu. Smíchejte mouku, cukr, máslo, prášek do pečiva, žloutky a kakao v míse. Vytvořte z toho těsto, které rozdělte na polovinu. Každou polovinu zabalte do alobalu a dejte na 30 minut do lednice. Tvaroh rozmačkejte a přidejte k němu 150 g cukru, žloutek a vanilkový cukr. Lze přidat také citronovou kůru. Poté si ušlehejte sníh a smíchejte ho s tvarohem.

Vyložte si pekáč pečícím papírem. Z lednice vyndejte jednu polovinu těsta a nastrouhejte ji jako sýr na struhadle. Nastrouhané kousky nasypte na pekáč, na to položte tvarohovou směs a poté nastrouhanou druhou polovinu těsta z lednice. Pečte v troubě 30 minut na 180 °C.

Sdílejte článek