Nejkrásnější papriky? Stačí přidat do vody tuto tajnou přísadu a sklizně bude letos i na rozdávání!

Máte rádi papriky, ale v poslední době se vám nedaří moc jejich pěstování? Dáváte přednost doma vypěstovaným paprikám před těmi z obchodu? I když si vypěstujete papriky doma, během roku se pak stane, že vám dojdou a nezbyde vám nic jiného než do obchodu zajít. Pokud ovšem vyzkoušíte jednoduchou metodu na pěstování paprik, budete jich mít obrovské množství. I přes to, že to letos kvůli suchu na velkou úrodu nevypadá, tato metoda se postará o bohatou úrodu, takže nebudete vědět, co s takovým množstvím paprik dělat. Pojďte ji vyzkoušet ještě dnes.

Méně je více

Někdy méně je více a u pěstování to občas opravdu platí. Toužíte-li po bohaté úrodě plodů zeleniny nebo ovoce na vaší zahrádce, je nutné tomu něco obětovat. Dnes vám přinášíme dobré rady, které vám zajistí bohatou úrodu i v těchto nelehkých dobách sucha. Konkrétně se bude jednat o pěstování papriky, kterou mnoho lidí nemusí, ale mnoho lidí ji miluje. S paprikou lze totiž dělat mnoho věcí.

Nutné přísady

Patříte-li i vy mezi příznivce papriky a chcete-li si ji na zahradě vypěstovat a mít bohatou úrodu, pak si přečtěte jednoduchou radu, která se o to postará. Stačí jen 2 zvláštní složky a budete mít papriky, kolik jen budete chtít. Nachystejte si tedy následující: granulovaný slepičí trus, zásobu vody a 1 pohár strouhané křídy. Tyto tři složky se opravdu postarají o dokonalou úrodu paprik.

Čtěte také: Jak vyčistit obuv a ochránit ji od případných skvrn? Vaše bílé tenisky konečně zůstanou bílé!

Cesta k bohaté úrodě

Nyní se podíváme na postup. Granulovaný nebo sušený trus slepiček zalijte vodou v poměru 1:10 a nechejte stát asi 12 hodin. Budete-li mít čerstvý trus, pak ho nechejte kvasit 7 až 14 dní v plastové nádobě. Občas jej promíchejte, a nakonec dejte do 10 litrů vody. Do tohoto hnojiva přidejte pohár nastrouhané křídy a pořádně promíchejte. Následně už jen hnojte a hnojte a během několika týdnů či měsíců se dočkáte opravdu bohaté úrody paprik, kterou vám bude mnoho lidí závidět.