Nejlepší hnojivo pro rostliny vyrobíte sami! Stačí slupky od cibule takto jednoduše zpracovat. Za pár dní své rostliny nepoznáte

Jste vášnivý zahradník, který se vyžívá v pěstování všemožných druhů rostlin? Nebo máte jen pár rostlinek doma za oknem? Máte problém s kvalitou rostlin, protože hnojivo, které používáte, je špatné? Pokud používáte hnojiva plná chemikálií, je možné, že právě kvůli tomu se rostlinkám nechce růst. Je pro ně přeci přirozené přírodní hnojivo, když pocházejí z přírody a jsou příroda sama. Zkuste tedy přesedlat na jiný druh hnojiva, který vám zaručí opravdovou kvalitu. Pokud nevíte, co za přírodní hnojivo zvolit, máme pro vás senzační radu. Slupky od cibule jsou skvělým řešením.

Slupky od cibule

Možná si říkáte, co je to za hloupost. Slupky od cibule jako ideální rostlinné hnojivo? Ano, opravdu to funguje a možná vás překvapí, jak dobře. Slupky od cibule velmi často končí v odpadkovém koši, ale přitom by našly další využití. Od teď už budete vědět, že příště nemáte slupky vyhazovat, ale uschovat je na pozdější uplatnění. Taková slupka totiž dokáže zázraky, které rostlině opravdu prospějí.

Není hnojivo jako hnojivo

Rostliny hnojivo samozřejmě potřebují, ale není hnojivo jako hnojivo. Mnohdy je plné chemikálií, které rostlince spíše škodí. Aby mohla rostlina dobře a kvalitně růst, potřebuje dostatek živin, díky kterým bude mít krásné květy i plody. Řešení, které zvolí většina lidí, je právě chemické hnojivo, které je navíc děsně drahé. Oproti tomu hnojivo z cibulových slupek je prakticky zadarmo. Efekt je však lepší.

Čtěte také: Ten muž zachrání psa, který se nemůže dostat z řeky. Reakce zvířete vás chytne za srdce! (VIDEO)

Prospěšné látky

Možná tomu nebudete věřit, ale slupka cibule má mnoho prospěšných a důležitých látek, které rostlina potřebuje. Obsahuje například draslík, hořčík nebo železo. Látek má ovšem mnohem více a rostlinka si vždy vezme to, co právě potřebuje. Stačí jen, abyste slupky z několika cibulí dali do hrnce a zalili je litrem vody. Poté je nechte louhovat po 24 hodin. Během té doby se uvolní všechny důležité látky. Přes cedník vodu slijte a následně s ní zalévejte své rostlinky. Uvidíte, jak se budou mít k životu.