David Hampl
4 března, 2020

Máte rádi dobré jídlo? Nenapadá vás nic, co byste mohli připravit pro sebe nebo své blízké? Vyzkoušejte báječné masové kuličky v lahodné omáčce, po kterých se budete oblizovat nejen vy, ale všichni, kteří je ochutnají. Připravili jsme si pro vás recept, který vás svou jednoduchostí přímo fascinuje. Je snadný, rychlý a elegantní.

Potěšíte celou rodinu

Dnešní recept na pečené kuličky si opravdu zamilujete, protože je velmi snadný. Tyto lahodné masové koule vynikají skvělou chutí a šťavnatostí. Připravíte-li si je podle našeho receptu, navždy zapomenete na jakoukoliv jinou a složitou přípravu. Masové kuličky ocení všichni milovníci dobrého masa a lahodných omáček. Navíc tím uspokojíte chutě celé své rodiny, protože koulí můžete udělat, kolik jen budete chtít.

Potřebné ingredience

K přípravě masových kuliček budete potřebovat následující: 500 g hovězího masa, 500 g vepřového masa, 100 g chleba, 120 ml mléka, 25 g petržele, 2 vejce, sůl a pepř podle chuti. Na lahodnou omáčku budete potřebovat: 2 lžíce vinného octa, 300 ml vývaru, 2 cibule, 4 hřebíčky, 2 bobkové listy, ¼ lžičky tymiánu, 20 rozinek. Máte-li vše nachystáno, jdeme na to.

Koule a omáčka s rozinkami

K mletému masu přidejte namočený a nakrájený chleba, mléko, petržel, vejce i sůl s pepřem. Vše pořádně promíchejte, dokud vám nevznikne hmota vhodná na tvarování. Z hmoty si připravte vámi požadované množství kuliček. Pro lepší tvarování si namočte ruce do vody. Kuličky osmahněte dozlatova na pánvi s olejem.

A jak je to s omáčkou? Do výpeku na pánvi přidejte na proužky nakrájenou cibuli. Lehce ji orestujte a přidejte další ingredience. Promíchejte a nechte zredukovat do vámi požadované konzistence. Vytáhněte hřebíček a bobkový list a přidejte rozinky. Nakonec přidejte i masové koule, aby se trochu přihřály. Podávejte s vámi zvolenou přílohou. Dobrou chuť.

Sdílejte článek