Nejlepší způsoby, jak se zbavit celulitidy po celém těle

Mnoho žen trápí tzv. pomerančová kůže na stehnech, břiše nebo zadku. Na trhu najdete hodně zázračných krémů, které mají problém s celulitidou vyřešit. Většina z nich ale nefunguje. Mnohem lepší je držet se pár osvědčených tipů a zdravého životního stylu. To bude pro vaši pokožku, zdraví i krásu nejlepší volbou. Poradíme vám, co byste měli dělat.

Fyzická aktivita je velmi důležitá

Redukce tuku je jednou z hlavních věcí, kterou můžete pro odstranění celulitidy udělat. Nejlepší je vytrvalostní nebo svalové cvičení. Pomůže vám obyčejné plavání několikrát za týden nebo návštěva posilovny. Poraďte se s trenérem, které cviky byste měly dělat pro odstranění pomerančové kůže. Nejen, že budete zdravější, ale také krásnější.

Správný pitný režim vám s pokožkou pomůže

Pijte alespoň 2 litry vody denně a místo sladkostí zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu. Stejně jako u předchozího tipu je důležité, abyste zlepšily své zdraví a dostaly se na zdravou hmotnost. Díky hydrataci se bude kůže přirozeně napínat a poskytnete jí všechno, co potřebuje pro dokonalou krásu. Možná vás to ani nenapadlo, ale zdravý jídelníček je mnohem důležitější než drahé krémy.

Čtěte také: Domácí osvěžovač vzduchu, který připravíte téměř zadarmo

Užijte si příjemnou masáž

Masážní baňky nebo masáž od profesionála vám může také hodně pomoci. Nemusíte na ni samozřejmě chodit každý den. Jestli se chcete masírovat sami, na internetu najdete hodně videí s podrobným návodem na to, jak to udělat. Jedině specialista ale bude bezpečně vědět, kam má sáhnout a jaký pohyb udělat, aby vás zbavit tohoto nepříjemného problému.

Využijte proti celulitidě běžně dostupné bylinky

Babské rady jsou někdy účinnější než cokoli jiného. Naše babičky používaly skořicové zábaly, masáže s jablečným octem nebo si potíraly postižené oblasti kávovou sedlinou. Vyzkoušet ale můžete také obklady z břízy, jitrocele nebo devětsilu. To jsou také byliny, které se běžně nachází ve složení krémů na celulitidu. Když všechno spojíte dohromady, budete mít brzy pokožku znovu krásnou a hladkou.

Zdroj: onlyu.cz