Nejnovější trend tvrdí, že rtěnka by měla mít stejnou barvu jako jedna specifická část Vašeho těla. Uhodnete, o kterou část se jedná?

Muži s námi asi nebudou zcela souhlasit, ale my dámy víme, že výběr rtěnky někdy není jednoduchá záležitost. Nejde přitom ani tak o značku, spíše klademe důraz na její barvu, která je alfou a omegou. Zejména, pokud se bavíme o přirozených nude barvách, které jsou momentálně stále v kurzu. Správně zvolený odstín dokáže pozvednout krásu každé ženy a nádherně ji rozzářit. Podle čeho však vybírat barvu? Vizážistky a bloggerky z různých koutů světa mají jednu radu, která vyvolává vlnu kontroverze.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Nude barvy (nejen) rtěnek se určitě nespojují se slovem nuda. Tyto odstíny, které jsou jakoby nahé, jsou nejpřirozenějším výběrem, který umí nádherně zkrášlit každou ženu. Třeba si jen správně zvolit, abyste nesprávnou barvou nenadělali více škody než užitku.

Možná si Vy nebo Váš partner řeknete – je tam toho, žádná věda. Rtěnky v barvě těla, béžové, pískové, trošku více růžové nebo spíše hnědé, ale všechny jsou skoro stejné. I tyto malé rozdíly však dokáží ovlivňovat a my Vám prozradíme proč.

Přírodní odstíny nude rtěnek jsou hotovým pokladem zejména pro ty, které chtějí vypadat co nejpřirozeněji. Rtěnky v těchto barvách jsou jakýmsi záhadným podtržením půvabnosti, protože se nám při finálním looku mohou zdát nenápadné, ale bez nich by byla změna celkového vzhledu nevýrazná.

Při výběru nude rtěnky se nemusíte bát výraznějšího líčení očí a ať už vsadíte na kouřovou klasiku, hrubší černou linku, nebo stíny v přirozených barvách s vysokým leskem, máte stále vyhráno. Výhodou těchto rtěnek je totiž jejich kombinovatelnost s různým make-upem.

Barva podle bradavek

Může to znít šokujícně, ale ihned zjistíte, že něco pravdy na tom přece jen bude. Pokud si chcete vybrat skvělou barvu nude rtěnky, která Vám přistane ke všemu, měli byste sáhnout po víceméně béžové, přičemž by barva měla být o jeden až dva odstíny tmavší, než barva Vaší pleti. A přesně tak je to povětšinou i s barvou bradavek u žen, přičemž nezáleží na barvě pleti ani věku.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Dokonce i na americké stanici NBC se v jenom z programů s názvem Doktoři (The Doctors) věnovali této problematice. Právě známá dermatoložka Elizabeth Tanzi v diskusi odpovědí na otázku skutečně potvrdila, že barva bradavek je shodná se správným odstínem rtěnky, který nám zaručeně sluší.

Konec konců, příroda se nemýlí a taková volba odstínu, který je o trochu tmavší od naší pleti zaručí krásné oddělení linie rtů a obličeje, ale zároveň nebude „křičet“. Není nad přirozený vzhled. Tento trend si osvojilo i množství bloggerek i běžných uživatelek, které skutečně přiznávají, že výběr jejich rtěnky je opravdu blízko barvy jejich bradavek.

Další tipy

Nude odstín rtěnky, zvláště pokud zvolíte matný druh, dokáže vynést na povrch všechny nedokonalosti a zvýrazňuje zejména suchou a popraskanou pokožku rtů. Proto byste měli rty před nanesením rtěnky pořádně umýt a jemně vydrhnout. Natřete je pomádou, nebo kokosovým olejem.

Při koupi rtěnky nikdy nezapomínejte na vhodnou tužku. V dnešní době je již běžné, že ke každé barvě rtěnky výrobce nabízí i odpovídající odstín tužky.

Líčení by mělo být v harmonii s rtěnkou. Nejlepší vzhled dosáhnete výraznějším kouřovým líčením nebo černou konturou.

Pomocí tužky si umíte vytvořit konturu rtů, která je o trošku větší než rty samotné. Tím pádem získáte objem, což je důležité zejména pro ženy s úzkými rty.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Pokud si i nezvolíte barvu rtěnky podle barvy bradavek, můžete se řídit dalším univerzálním pravidlem. Ženy se světlejší pokožkou, nebo blond vlasy, by měly volit ružovější odstíny. Rtěnky v odstínech hnědé by jim mohly vytvořit nežádoucí mrtvolný vzhled. I zrzky by měly sáhnout po teplejších odstínech a brunety se klidně mohou zkrášlit rtěnkou v barvách hnědé, která může mít i fialový nádech.

Vyzkoušíte tuto kontroverzní metodu, nebo jste svůj perfektní odstín už dávno našli?