David Hampl
20 října, 2020

S učiteli mnohdy děti tráví více času než s vlastními rodiči. Měli by tedy být dobrým příkladem. Někteří učitelé mají tak jedinečný způsob výuky, že si je jejich žáci zamilovali a do školy se těší. Každý den čekají, co si jejich oblíbený učitel připraví nového.

Z učitele chůvou

Lidé, kteří navštěvují vysoké školy, už nejsou nejmladší. Mnohdy mají své rodiny a děti. Kandidátem na nejlepšího učitele se proto stal profesor, který neuznal své žákyni omluvenku, ale tvrdil, že má přijít i s dítětem, o které se musí starat. Během přednášky ho nosil na ruce, zabavil a studentka se tak mohla věnovat přednášce. Bylo to nádherné a lidské gesto. 

Rádce

Nikdo nemá rád rafinované testy plné záludností. Učitelé upozorňující na vše, co by se mohlo objevit v testu, jsou u žáků velice oblíbení. Nechávají se při svém projevu nahrávat na diktafon, aby si žáci mohli doma v klidu látku zopakovat a nebýt z testu nervózní.

Jsou přirození

Oblíbení učitelé jsou také zároveň ti, co jsou nejvíc přirození. Nebojí se uhnout z osnovy, experimentovat a pomoci svým žákům tak, jak si to žádá situace. Nejsou upjatí, používají vtipy, divoká gesta, grimasy a své žáky většinou zaujmou.

Umí si ze sebe udělat srandu

Oblékají si na dějepis tematické kostýmy, hrají spoustu her, používají k výuce zábavné filmy a nesoustředí se jen na nudnou výuku. S takovými učiteli je vždy legrace a žáci se těší na každou novou hodinu, aby zjistili, co se bude dít nového.

Hledají nové způsoby výuky

Není třeba jen sedět v lavici a sledovat, jak učitel píše na tabuli. Přízeň si získávají ti, co vodí děti a žáky ven, ukazují jim skutečné a živé věci, zajímá je praxe a hodnotí studenty podle jejich snahy a činů. Na teoretické znalosti přihlížejí jen málo. Žáci se s nimi nikdy nenudí.

Sdílejte článek