Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci! -
Menu

Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci!

S bolestí zad se setkává většina dospělé populace a bolest bederní páteře patří k té nejčastější. Je tomu tak zejména kvůli zatěžování páteřních svalů, ke kterému dochází hlavně při práci.

Bederní páteř nese váhu celého těla a proto je právě tou nejvíce zatěžovanou. Příčiny bolesti jsou různé. U starší generace platí jako příčina většinou degenerace plotének, což vede k tomu, že se jednotlivé obratle přibližují více a více k sobě. Tím jak páteř sesedá, jednotlivé obratle a celá struktura může tlačit na nervy a to zapříčiňuje palčivou bolest v bederní části.

Na bolest bederní páteře má také vliv to, jak sedíme nebo stojíme. U mladší generace jde především o to, které svaly jsou nejvíce zatěžovány a které jsou naopak ochablé. Tato nerovnováha poté vytváří tlak na přetěžované svaly a to znovu vede k bolesti.

Velkou roli hraje také nadváha, nedostatek pohybu, celkově špatné držení těla a jak už tomu dnešní doba napovídá, práce a nebo příliš mnoho času stráveného u počítače.
Pokud vaše práce obsahuje zvedání těžkých předmětů, příčina bude pravděpodobně zde.

Bolest beder ovšem ne vždy signalizuje problém, který se týká svalů či kostí. Dost často se může jednat o zánět, či onemocnění orgánů jako jsou například ledviny. Tato možnost by se neměla zanedbávat a měl by se na ni brát ohled.

Jak si ulevit od bolesti? 

Tyto 2 cviky jsou protahovací, ale velmi účinné:

  1. Lehněte si na podložku a pomalu přitahujte koleno k sobě. Když dojdete do bodu, kdy ucítíte napnutí, zůstaňte v této poloze alespoň půl minuty. Následně nohu opět natáhněte a tento cvik opakujte s druhou nohou.

2. Lehněte si na podložku a pokrčte obě nohy v kolenou. Přitáhněte je směrem k hrudníku a překřižte je. Je důležité, aby vaše pánev zůstala na zemi. Obejměte nohu rukama a pomalu přitahujte k sobě, zatímco vydechujete. Znovu vydržte v této poloze přibližně půl minuty a uvolněte. Tento cvik opakujte 2x.

Pokud budete pravidelně cvičit a dopřávat svému tělu každý den dávku pohybu, pravděpodobnost bolesti bederní páteře se výrazně sníží.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Rakovina je tou nejhorší nemocí, kterou lidstvo zná. Léčba je…

Rakovina je jednou z nejčastějších příčin úmrtí v současné době. Zároveň je bohužel jednou z nemocí, na kterou zatím nebyl objeven lék, který…
CVIČENÍ

Neuvěřitelná metoda, díky které se budete cítit o mnoho lépe.…

Moshe Feldenkrais je skutečně inspirující člověk. Je lékařem, judistou i inženýrem a věnuje se celé řadě dalších aktivit. Především ale…
ZDRAVÍ

Na tuto nemoc umírají tisíce lidí. Zabojujte proti ní přírodně…

Každoročně zemře více než milion lidí na důsledky kardiovaskulárních onemocnění. Jedná se v podstatě o největšího zabijáka na planetě. Tato úmrtí…
CVIČENÍ

Neuvěřitelná metoda léčby štítné žlázy. Pilulky jsou stranou, jelikož je…

V poslední době jsem začal u své matky sledovat jisté změny. Byla stále více a více unavená, často si chodila lehnout…
CVIČENÍ

Jak na dokonale štíhlé nohy? Zapomeňte na klasické diety, běhání,…

Každý žena chce mít dokonalou postavu. V souvislosti s tím se řeší především takzvané problémové partie. Je to bříško, jsou to hýždě,…
ZDRAVÍ

Dejte si tuto potravinu a uvidíte, co se s vámi…

Tato potravina má velmi zajímavou přezdívku. Označuje se jako přírodní antibiotikum a díky tomu dokáže velmi prospět lidskému zdraví. Může…