Několik let starou zašlou formu na pečení vyčistila během 7 minut, když smíchala citron s tímto. Hned vypadala jako nová

Pokud vás trápí špinavé nádobí, které ne a ne vyčistit, jste na správném místě. Máme pro vás připravenou senzační metodu, která vám s tímto problémem zaručeně pomůže. Nejen, že snadno a rychle vyčistíte svoje nádobí, ale také ušetříte peníze, které byste za normálních okolností utratili za drahé čistící prostředky. Budou vám bohatě stačit dvě obyčejné látky, které máte běžně doma.

Dvě látky, málo práce

Pokud rádi pečete, ale nebaví vás, resp. nejde vám důkladně umýt forma na pečení, nabízíme vám snadný recept. Pomocí dvou látek, které mát běžně doma se zbavíte tohoto dlouhodobého problému. V případě, že tyto látky doma nemáte, levně je koupíte téměř v jakémkoliv obchodě. Čistící metodu pak můžete využít nejen na formu na pečení, ale na jakékoliv nádobí.

Zázrak jménem citron

Málokdo ví, že právě citron má parádní čistící vlastnosti. Může za to kyselina citronová, což je látka podobná cukru. Prodává se v malých sáčcích za pár korun a dokáže usnadnit spoustu domácích prací. Konkrétně na čištění pečících forem je tím nejlepším. Bohatě bude stačit, když obsah malého sáčku této kyseliny rozpustíte ve 4 litrech horké vody a namočíte do ní formu na cca 20 až 30 minut. Pomocí houbičky pak setřete všechny nečistoty, které se tam za dlouhou dobu usadily. Je to rychlý a jednoduchý zázrak.

Čtěte také: Překvapte rodinu chutnou a rychlou večeří – těstoviny nikdy nezklamou! Tyto špagety však nejsou ani s kečupem, ani s boloňskou omáčkou. Hlavní přísada je zcela jiná. Co použít?

Zůstaneme ještě u citronu, který je sám o sobě malým zázrakem. Nejen, že pozitivně působí na naše zdraví, ale také báječně čistí. Do šťávy z jednoho citronu přidejte 3 lžíce jedlé sody a promíchejte. Do této směsi vložte danou formu a počkejte cca 15 až 20 minut. Poté houbičkou formu očistěte. Budete překvapeni, jak snadno a rychle se vaše nádobí vyčistí.

Jedlá soda jako čistidlo

Další zázračnou látkou je jedlá soda, kterou většina pravidelně používá při pečení. Lze ji ovšem využít i jinak, například jako čistící prostředek. Opět bude stačit, když ve 4 litrech horké vody rozpustíte 5 lžic jedlé sody a přidáte 2 lžíce saponátu. Do této směsi namočte danou formu a počkejte cca 10 až 15 minut. Poté ji pomocí houbičky krásně vyčistíte. Můžete si být jistí, že bude jako nová.