Několik let visel soused na dveře sáčky s vodou. Když uvidíte proč to udělal, budete šokováni! A pověsíte si je nad dveře také

Lidé mají mnoho podivných zvyků, které děsí a matou jejich sousedy. Tenhle zvyk znepokojoval všechny lidi v okolí, dokud nezjistili, o co se jedná. Pak se přidali a začali to dělat taky. Zprvu ale plastové sáčky naplněné vodou a mincemi považovali za součást černé magie na ochranu domu od démonů. Skutečnost se tomu ostatně velmi podobá.

Jednoduché kouzlo s pytlíkem a vodou se provádí většinou v létě, když očekáváme návštěvu nebo si jen chceme v klidu odpočinout na zahradě za domem. Skvěle se hodí také při rodinných grilovačkách, kterým dodá více klidu a pohody. Nebudeme vás už déle napínat. Tohle kouzlo neodhání zlé duchy, ale odpuzuje hmyz.

Voda v průhledném sáčku

Mouchy i komáři umějí posezení pod širou oblohou pěkně znepříjemnit. Naštěstí způsob, jak se jich zbavit, nevyžaduje žádné drahé příslušenství. Stačí pár plastových uzavíratelných pytlíků, trocha soli, citronové či limetkové šťávy a pár lesklých kovových mincí.

Čtěte také: Studenti šikanovali školníka každý den. Když toho měl dost, připravil jim dokonalou pomstu

Do sáčků vložte několik mincí, zasypte je solí a přidejte trochu citronky. Pak co nejlépe naplňte vodou a zavěste do výšky v blízkosti místa, kde se zrovna chystáte pobývat. Tento jednoduchý trik odpuzuje hlavně mouchy. Trik spočívá v tom, že z pytlíku vytvoříme takové malé lesklé jezírko, které bude svítit a odrážet sluneční paprsky.

Je to zvláštní, ale mouchy mají hrůzu ze všeho, co připomíná vodní plochy. Těch se mouchy z pochopitelných důvodů bojí a poznají je mimo jiné právě pomocí odrazů paprsků od vodní hladiny. Navíc prudké světlo odražené od povrchu lesklých mincí hmyz dezorientuje, takže nebudou vědět, kde jsou.

Tyhle šikovné odpuzovače budou hmyzáky držet v uctivé vzdálenosti od vás a vaší společnosti všude tam, kde je zavěsíte.

Vodka a hřebíček

Chcete-li odpuzující efekt něčím ještě trochu podpořit a odehnat i ty poslední zbloudilé mušky od vašeho stolu i od vlastních odhalených částí těla, naložte si pár dní předem do čtyřicetiprocentní vodky pár lžic hřebíčku. Hotový extrakt pak můžete použít buďto v rozprašovači a postříkat se jím jako repelentem, anebo jej můžete umístit do malých skleniček na stůl a nechat jej provonět celé okolí. Můžete si být jistí, že se k vám bez kolíčku na nose žádná muška ani nepřiblíží.