Několik měsíců schovával ve sklepě plastové lahve. Nikdo to nechápal, dokud z nich neudělal toto -
Menu

Několik měsíců schovával ve sklepě plastové lahve. Nikdo to nechápal, dokud z nich neudělal toto

PET lahve jsou vnímány jako zlo, ale na druhou stranu se bez nich nelze úplně obejít. Pokud nevěříte klasické recyklaci a třídění, můžete je doba schraňovat sami a následně je využít k tomu, abyste z nich vytvořili něco zajímavého, esteticky krásného, ale i praktického. Je až s podivem, kolik možných zajímavých využití může mít něco tak obyčejného jako je PET lahev. Podívejte se.

Místo na pěstování

Vydat se můžete hned dvěma cestami. Tou první jsou povedené závěsné květináče, vhodné na bylinky nebo okrasné rostliny. Stejně tak můžete pomocí PET lahví jednoduše vymezit a také zabezpečit vaše záhony. Z praktického hlediska dobrá volba.

Skleník

Máte v plánu pořídit si skleník? Ty prodávané už dávno nejsou ze skla, ale z plastu. Tak proč vytvářet další odpad, když to není nezbytně nutné. Dávejte si stranou PET lahve a vytvoříte z nich originální skleníky i na své zahradě.

A je úplně jedno, o jakou konstrukci se má jednat. Může se jednat jak o tu obloukovou, tak i hranatou. Co vás oproti sklu zaujme je jak vysoká kvalita, tak i lehkost. Ideální kombinace.

Fóliovník

Ten se používá hlavně ve chvíli, kdy je vaším cílem některé rostliny takzvaně předpěstovat a vytvořit jim krátkodobě vlhké a teplé klima. I ten se dá zhotovit z obyčejných PET lahví. Co k tomu budete potřebovat? Plně vám postačí jenom dřevěná nebo drátěná konstrukce, kterou osadíte jednotlivými lahvemi. Následně už stačí umístit nad záhon a můžete sázet.

Využití lahví má své výhody

O jaké se jedná? Je jich celá řada. V první straně vyjde výsledné řešení velmi levně, jelikož použité plastové lahve jsou vlastně odpadem. Také zaujme to, že jsou lehké, což se velmi hodí u velkých konstrukcí, které nebudou nijak zatěžovány. Dále neopomíjejme také kvalitu plastů. Odolají vlhkosti, větru, dešti, slunci, mrazům, nebo sněhu. To vše dohromady z nich dělá osvědčený materiál nejen pro vaši zahradu.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Místo na těle, kde přibíráte kilogramy nejrychleji, ukazuje, co byste…

Chcete zhubnout, ale nedaří se vám to? Trápí se v tělocvičně, ale výsledek vcelku žádný nebo velmi mizivý? Dost bylo trápení.…
TIPY A TRIKY

Při praní vhoďte do bubnu pračky ještě tuto věc. Když…

Pokud se chystáte prát, jistě víte že se neobejdete bez pracího prášku, ale třeba také aviváže. Je však ještě jedna…
TIPY A TRIKY

Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když…

Je to obyčejná hliníková folie. Tedy alobal. Používáme ho hlavně v kuchyni k tomu, abychom mohli udržet jídlo čerstvé. To je klasické,…
TIPY A TRIKY

Je vám stále zima na nohy? Během chvilky si díky…

Začíná doba nízkých teplot, a tak je třeba začít řešit, jak udržet své tělo, tak, aby vám nebyla zima. Mnoho…
TIPY A TRIKY

Omotala si vlasy kolem hlavy a šla spát. Když se…

Ženy a dívky to mají se svou krásou poměrně složité. Chtějí za všech okolností vypadat skvěle, což může stát nejenom…
TIPY A TRIKY

Po praní nebyly moje šaty nikdy dokonale bílé. Ale když…

Bílé oblečení skvěle vypadá, ale má i svá negativa. Po vyprání už nemusí vypadat tak, jak chceme. Může být zašedlé,…