Několik měsíců schovával ve sklepě plastové lahve. Nikdo to nechápal, dokud z nich neudělal toto -
Menu

Několik měsíců schovával ve sklepě plastové lahve. Nikdo to nechápal, dokud z nich neudělal toto

PET lahve jsou vnímány jako zlo, ale na druhou stranu se bez nich nelze úplně obejít. Pokud nevěříte klasické recyklaci a třídění, můžete je doba schraňovat sami a následně je využít k tomu, abyste z nich vytvořili něco zajímavého, esteticky krásného, ale i praktického. Je až s podivem, kolik možných zajímavých využití může mít něco tak obyčejného jako je PET lahev. Podívejte se.

Místo na pěstování

Vydat se můžete hned dvěma cestami. Tou první jsou povedené závěsné květináče, vhodné na bylinky nebo okrasné rostliny. Stejně tak můžete pomocí PET lahví jednoduše vymezit a také zabezpečit vaše záhony. Z praktického hlediska dobrá volba.

Skleník

Máte v plánu pořídit si skleník? Ty prodávané už dávno nejsou ze skla, ale z plastu. Tak proč vytvářet další odpad, když to není nezbytně nutné. Dávejte si stranou PET lahve a vytvoříte z nich originální skleníky i na své zahradě.

A je úplně jedno, o jakou konstrukci se má jednat. Může se jednat jak o tu obloukovou, tak i hranatou. Co vás oproti sklu zaujme je jak vysoká kvalita, tak i lehkost. Ideální kombinace.

Fóliovník

Ten se používá hlavně ve chvíli, kdy je vaším cílem některé rostliny takzvaně předpěstovat a vytvořit jim krátkodobě vlhké a teplé klima. I ten se dá zhotovit z obyčejných PET lahví. Co k tomu budete potřebovat? Plně vám postačí jenom dřevěná nebo drátěná konstrukce, kterou osadíte jednotlivými lahvemi. Následně už stačí umístit nad záhon a můžete sázet.

Využití lahví má své výhody

O jaké se jedná? Je jich celá řada. V první straně vyjde výsledné řešení velmi levně, jelikož použité plastové lahve jsou vlastně odpadem. Také zaujme to, že jsou lehké, což se velmi hodí u velkých konstrukcí, které nebudou nijak zatěžovány. Dále neopomíjejme také kvalitu plastů. Odolají vlhkosti, větru, dešti, slunci, mrazům, nebo sněhu. To vše dohromady z nich dělá osvědčený materiál nejen pro vaši zahradu.

Tisk
Nezařazené

Všichni byli přesvědčeni, že je těhotná. Místo dítěte našli v…

Těhotenství je nádherné období v lidském životě, protože je to příprava na nový život. Téměř každá žena touží po vlastním dítěti,…
Nezařazené

Zavařované zelí doma zvládne každý pomocí tohoto geniálního hodspodkého receptu

Máte rádi zelí a velmi často si na něm pochutnáváte? Zkoušeli jste si ho někdy doma sami naložit a zavařit…
Nezařazené

Viděl uprostřed silnice něco zvláštního. Když přijel blíž, pochopil, proč…

Občas zahlédneme něco, co bychom rozhodně v danou chvíli a na daném místě nečekali. Celý den se nám najednou změní nenadálým…
Nezařazené

Pár rekonstruoval starý dům, když narazili na něco zvláštního ve…

Rekonstrukce našich obydlí je někdy opravdu nevyhnutelná. Chceme-li žít v bezpečném a hezkém prostředí, nezbývá nám než náš současný příbytek pořádně…
Nezařazené

Žena zemřela sama v nemocnici. Po 14 sekundách se stalo…

Smrti se mnoho lidí bojí, ale přitom není vůbec důvod. Některé duchovní směry tvrdí, že smrt je jen bránou do…
Nezařazené

Matka nechala malé dítě samotné na gauči s jejich psem.…

Pejsek rasy Beagle patří mezi oblíbené psy po celém světě. Tato roztomilá rasa dokázala okouzlit miliony lidí. Lidi ovšem dokáže…