NEKUPUJTE česnek, ukážeme vám, jak doma vypěstovat nekonečné množství česneku!

Česnek je kořenová zelenina, která je díky svým účinkům známá po celém světě. Nejen, že dokáže odhánět upíry, ale má spoustu dalších užitečných vlastností, díky kterým stojí za to mít doma česneku vždy dostatek. Byly ovšem doby, kdy byl česnek velmi nedostatkovým produktem a pokud už jste ho v obchodě objevili, pak byl nesmírně drahý. Mnoho lidí totiž nemá to štěstí, aby si mohlo česnek pěstovat doma na zahradě, a proto byli odkázáni pouze na obchody. Situace se v minulých letech zlepšila a pěstování česneku bylo podpořeno přímo ze strany státu. Z toho důvodu se začal v obchodech česnek hojně objevovat, a to dokonce náš pravý český. Stále je ovšem lepší vypěstovat si česnek hezky doma. Dnes vám ukážeme, jak na to.

Jezte česnek syrový

Přestaňte si kupovat drahý česnek v obchodech a začněte si ho pěstovat doma. Je to velmi snadné a budete z něj mít větší radost. Navíc jeho chuť a celková síla bude mnohem větší. Česnek je velmi zdravý a má velmi charakteristickou chuť i vůni. Spousta lidí ho miluje a používá ho do spousty pokrmů. Někteří konzumují dokonce česnek jen tak, nasucho, což je úplně nejlepší.

Snadné domácí pěstování

Jak už jsme se zmiňovali výše, tak česnek zakoupíte v obchodech nebo si ho můžete vypěstovat doma. Pokud nemáte zahradu na pěstování, nic se neděje. S tímto postupem si ho snadno vypěstujete i doma v bytě. Stačí jen trocha trpělivost. Nyní si ukážeme, jak na to.

Čtěte také: Mladík byl od začátku pandemie v kómatu, nyní se probudil do zcela nového světa

Zasadit a kropit

Vezměte stroužky česneku a knírkem dolů je zasaďte do nádoby, kterou jste si před tím vysypali půdou. Půda by měla být vlhká, takže je nutné ji pravidelně zalévat. Pro klíčení ovšem není dobré velké množství vody, takže musíte být opatrní. Jakmile začnou z česneku vyrůstat zelené výhonky, pak pěstujete správně. Během několika týdnů je budete moci z půdy vytáhnout ven a užít si jejich léčivých a zázračných účinků.