Domů CVIČENÍ Nemáte čas chodit do posilovny, ale chtěla byste vypadat jako Dakota Johnson...

Nemáte čas chodit do posilovny, ale chtěla byste vypadat jako Dakota Johnson z Fifty Shades? Zde je pár účinných cviků, které můžete cvičit v pohodlí Vašeho domova!

Touha mít luxusní tělo je snem téměř každé ženy. Protože si ale uvědomujeme, že chodit do posilovny je časově a často i finančně náročné, rozhodli jsme se pro Vás sestavit seznam jednoduchých cviků, abychom Vám pomohli vytvarovat všechny Vaše problémové oblasti a zdůraznili všechny krásné křivky Vašeho těla. Co více, všechny tyto cviky můžete cvičit v pohodlí Vašeho domova!

Dokonale kulatý zadeček

Počáteční pozice: Kleněte si na čtyři, dlaně a kolena na zemi, ruce pod ramena, kolena pod boky, záda by měla být rovná.

Cvičení: Zvedněte ohnutou nohu na úroveň kyčle a sklopte ji opět dolů, aniž byste se dotýkali podlahy. Proveďte 3 sady pro každou nohu, 10 až 15 opakování v závislosti na Vaší úrovni zdraví.

Počáteční pozice: U mostu si lehněte na záda, kolena ohněte. Vaše nohy by měly být 30-40 cm od hýždí.

Cvičení: Stáhněte své břišní svaly, tlačte paty do podlahy a zvedněte boky. Předtím, než si lehnete, počkejte ve výdrži alespoň dvě sekundy. Toto cvičení by mělo být provedeno ve 3 sadách po 15 opakováních.

Pevná prsa

Počáteční pozice: Výdrž v kliku. Ramena nad zápěstí, prsty směřující vpřed. Nohy by měly být od sebe, na úrovni ramen. Tělo by mělo tvořit přímku.

Cvičení: Při každém nádechu ohněte lokty do pravého úhlu a jděte dolů. Při výdechu se vraťte do počáteční pozice. Opakujte tolikrát, kolik můžete. Pokud jsou pro Vás klasické kliky obtížné, můžete dělat dámské na kolenou.

Počáteční pozice: Pro toto cvičení budete potřebovat činky o hmotnosti cca 2 až 4 kg. Vezměte si jednu do každé ruky. Lehněte si na záda, kolena ohněte a pevně zatlačte do podlahy, ruce mějte po stranách.

Cvičení: Při výdechu pomalu zdvihněte své rovné paže, lehce ohněte lokty, dokud se činky nedotknou. Při nádechu je pomalu spusťte do výchozí polohy.

Úzký pas

Počáteční pozice: Chcete-li provést tento cvik, položte se na podlahu. Ohněte kolena do pravého úhlu a zdvihněte nad podlahu, jako výše na obrázku.

Cvičení: Zhluboka se nadechněte, zvedněte horní část těla z podlahy. Bedry se snažte dotýkat země, horní část zad zdvihněte a snažte se dotknout pravým loktem levého kolena a naopak. Je důležité, aby Vaše bedra byla při celém cviku ne zemi. Doporučujeme provést 3 sady po 10 až 15 opakováních na každou stranu.

Počáteční pozice: Lehněte si na bok a zvedněte se na ramenu. Vaše volná ruka by měla ležet na stehně. Myslete na to, že byste měla být rovná jako prkno, nikoliv prohnutá.

Cvičení: Lehněte si na levou stranu. Na levé ruce se opírejte o podlahu, zvedněte boky od podlahy a držte v této pozici po dobu 15 sekund, poté opakujte na druhou stranu. Cvik doporučujeme opakovat 5x za sebou. Pokud se Vám zdá cvik lehký, můžete druhou ruku zvednout napnutou do vzduchu, či si jí dát za hlavu.

Štíhlé nohy

Počáteční pozice: Stůjte rovně, nohy mírně od sebe, na šíři ramen. Spusťte ramena dolů a stáhněte záda.

Cvičení: Jemně zapojte stehna a začněte ohýbat kolena. Když jdete do dřepu, ujistěte se, že záda zůstávají rovná a Vaše ramena nejsou zvednutá. Doporučujeme 2 sady po 10-15 opakováních.

Počáteční pozice: Lehněte si na záda, ruce podél těla.

Cvičení: Zvedněte pravou nohu vysoko, zatímco levou nohu mějte na podlaze, držte ji paralelně. Pak zaměňte nohy. Doporučujeme 15 opakování na každou nohu.

Krásné paže

Počáteční pozice: Chcete-li provést toto cvičení, budete potřebovat nízkou lavici nebo tvrdou židli. Otočte se zády k sedadlu, položte své ruce na sedadlo (prsty by měly směřovat Vaším směrem) a ohněte své paže do pravého úhlu. Nohy by měly být ohnuté.

Cvičení: Zatlačte ruce do sedadla a narovnejte své ruce. Vaše tělo by se tak mělo zvednout. Poté opět ohněte své paže a Vaše tělo by mělo klesnout. Nikdy si nesedejte až na podlahu, ruce držte max. v pravém úhlu. Doporučujeme 2 sady po 10 opakováních.

Počáteční pozice: Postavte se rovně, nohy na úrovni ramen. Vezměte si činky do rukou, ale nesměřujte je směrem k bokům – držte je dolů před sebou s mírně ohnutými rameny. Poté se pomalu nakloňte dopředu a držte svá záda rovná.

Cvičení: Zhluboka se nadechněte. Z této polohy začněte zvedat činky současně na obou stranách. Po zvednutí činek na úroveň ramen, nebo o něco výšše, vydechněte, dejte si malou pauzu a pomalu spusťte ramena do výchozí polohy. Doporučujeme 10-12 opakování.

Kam dál?

Nelíbí se Vám Vaše druhá brada? Pak si každý den zacvičte tyto jednoduché cviky! Během chvilky bude „podbradek“ pryč!

7 tipů a triků pro dokonale hladkou pokožku! Pokud toužíte mít pleť jako miminko, zde je návod!

7 efektivních cviků, které Vám pomohou se zbavit tzv. „faldů“ na Vašich zádech. Pamatujte, léto se kvapem blíží!

Přáli byste si krásný kulatý zadeček? Zde je pár tipů, jak ho jednoduše vytvarovat!

7 jednoduchých cviků, díky nimž budete mít krásně vytvarované a atraktivní poprsí!

Další články