David Hampl
7 června, 2019

Rajčata, neboli rajská jablka, má v oblibě čím dál více lidí. Jde o báječně chutný a zdravý druh zeleniny, která se v naší krajině hojně pěstuje. V poslední době si lidé velmi oblíbili variantu tzv. cherry rajčátek, které se dají konzumovat jako jednohubky. Rajčata jsou báječným doplňkem jakéhokoliv jídla a zeleninového salátu. Dají se sehnat prakticky v jakémkoli obchodě se zeleninou. Pokud se nejedná o místní prodejnu s regionálními surovinami, budou zřejmě rajčata dovážená. Je tedy samozřejmě lepší, vypěstovat si rajčata sami doma na zahradě. Bohužel ale ne každý zahradu má. V tom případě se nabízí řešení.

Není-li zahrádka, existuje řešení

Pokud i vy patříte k těm, kteří rajčata milují, ale nebaví Vás neustále kupovat ta dovážená a zároveň ani nemáte možnost si je vypěstovat na vlastní zahrádce, pozorně čtěte. Máme pro Vás ideální řešení. Jde o naprosto báječný nápad, díky kterému si budete moci jednoduchým způsobem vypěstovat svá vlastní rajčata na Vašem balkoně. Díky tomuto jedinečnému způsobu si můžete zajistit úrodu rajčat na celý rok. Výsledky jsou zaručené a mile Vás překvapí.

Potřebný materiál

Abyste mohli tento způsob pěstování použít, je samozřejmě nutné se na to připravit a vybavit se potřebným materiálem. V každém případě budete potřebovat:

  • zralá rajčata
  • kvalitní zeminu
  • velký květináč
  • potravinářskou folii

Postup

Postup pro domácí pěstování rajčat je opravdu jednoduchý a zvládne ho každý, ať už zkušený zahradník nebo pouhý začátečník amatér. Kroky jsou následující.

Z opravdu zralého rajčete si odřízněte silný plátek (cca 1,5 cm). Plátek uložte do zeminy v květináči a pořádně ho prolijte. Následně květináč zafixujte potravinářskou folií a uložte ho na balkon na slunné místo. Rajče by mělo zakořenit a během prvního týdne by se měly objevit první výhonky. Jakmile se výhonky objeví, máte na výběr, zda necháte růst jednu rostlinu, nebo si každý výhonek přesadíte zvlášť.

To už ale záleží na Váš a Vaší touze po rajčatech. Samozřejmě je důležité keřík pravidelně zalévat a pečovat o něj. Zanedlouho už si budete moci dopřávat doma vypěstovaných rajčátek.

Sdílejte článek