David Hampl
24 ledna, 2019

Jsou páry, který se povede otěhotnět velmi rychle a také velmi jednoduše. Ty mají skutečné štěstí v tom, že zvolili správné období, stejně jako v tom, že mají dokonale zdravá a funkční těla. Jsou tu ale i páry jiné, což je jasný případ této ženy. Ta sice již dítě měla, ale když chtěla dítě další, byl to velký problém, jelikož se jí otěhotnění nedařilo. Zkoušely se různé alternativní metody a postupy, které však neměly úspěch. A tak se pár vypravil za lékařem. Co se stalo později, to nechápe ani on.

Hormonální léčba jako pomoc

Jelikož podle několika vyšetření to vypadalo, že je problém v hormonech, bylo jasné, že se žena musí vydat k endokrinologovi. Tem ji samozřejmě vyšetřit a následně navrhl jeden z běžných postupů, kterým je hormonální léčba. Ta má samozřejmě řadu pozitiv, ale může být i několik negativ. Co se ale stalo v tomto případě, to nečekal vůbec nikdo.

Léčba přinesla úspěch

Léčba byla nasazena a doba plynula. Zpočátku to vypadalo, že se nic výjimečného dít nebude. Potom ale přišla dobrá zpráva. Žena konečně otěhotněla a byla nadmíru spokojená. Test si samozřejmě udělala ještě několikrát, aby potvrdila danou zprávu a aby vyloučila to, že se jedná o planý poplach. Logicky také zamířila ke svému lékaři, aby jí těhotenství kvalifikovaně potvrdil. Na ultrazvuku ale viděl něco, co ho zcela šokovalo a nedokázal uvěřit svým očím. A my se nedivíme.

Co se s ženou stalo?

Když ji lékař položil na lůžku a vzal do ruky ultrazvuk, tak skutečně nemohl uvěřit vlastním očím. Byl velmi šokován z toho, co viděl a zcela pochopitelně zavolal své kolegy, kteří také byly zcela mimo z toho, co viděli. Ano, že na skutečně těhotná byla. Planý poplach to nebyl, jelikož skutečně šlo těhotenství. Žena však nečekala jedno dítě. Nečekala ani dvojčata. Byla to sedmerčata. Tedy 7 budoucích potomků. A to je skutečně něco, co se nestává nijak často. A je jenom málo lékařů, kteří takový zázrak uvidí na vlastní oči.

Prognózy lékařů nebyli ideální

Lékaři samozřejmě přicházeli s varováními, že mohou nastat problémy. Snažili se ženu připravit na to, že pravděpodobnost úspěšného donošení všech 7 dětí je často celkem malá. Nehledě na možní komplikace, které se mohou objevit při porodu. Bylo jasné, že odborníci mají obavu. Nakonec ale matka dala na své mateřské pudy a na své pocity. Věřila sobě a svému tělu, že vše zvládne.

Jelikož byla rodina i silně věřící, brala tuto situaci za boží dílo, za požehnání a také za zázrak. I proto razantně odmítla potrat a věřila v tom, že vše dopadne tak, jak by dopadnout mělo. Tento příběh má skutečně šťastný konec, jelikož žena dané děti nejenom donosila, ale také je bez problémů porodila.

Nakonec přišly jiné problémy

Porod se podařil a žena skutečně měla 7 dětí. Ona, ale i celá její rodina byli neskutečně šťastní a považovali celou věc za velký zázrak. Nakonec se ale několik problémů přece jenom objevilo, ale rozhodně přišly odjinud, než žena a její rodina čekala. První vlna kritiky se na ní snesla z důvodu, že velmi riskuje a že chce všem 7 dětem ubližovat, jelikož je nemožné, aby se narodily v pořádku. Jak se ukázalo, vše bylo nakonec v pořádku.

Druhé problémy byly spojeny hlavně se zvýšeným mediálním zájmem. Ten byl opravdu velký a rodina byla neustále někým otravována. Někým, kdo si chtěl matku i dítě natočit, vyfotit, napsat článek či dokonce popsat příběh, napsat knihu, nebo i natočit film podle budoucího příběhu. I tuto velkou popularitu, která jim na klidu nepřidala, rodina nakonec zvládla.

Sdílejte článek