Nenechte nikdy psa, aby vám olizoval obličej. Proč?

Mnoho pejskařů nechává svého psa, aby mu jeho mazlíček olizoval obličej a ústa. Pro většinu milovníků psů je to velmi přirozená věc. Ve skutečnosti byste s tím měli přestat, protože riskujete vlastní zdraví. Zamyslete se nad tím, jak často si váš pes olizuje zadek. Existuje i další důvod, proč byste s tímto chováním měli přestat.

Lékaři varují před psí láskou

Lékařský asistent sdílel na sociální síti TikTok důvody, proč byste neměli líbat psa na tlamu. Muž pod jménem @medexplained2you vysvětluje, že byste s tímto zvykem měli okamžitě přestat. Možná je to pro vás způsob, jak projevujete svému mazlíčkovi lásku a on zase vám. To ale můžete dělat i mnoha dalšími způsoby, které nebudou ohrožovat vaše zdraví.

https://twice.hu/

„Pokud líbáte svého psa na tlamu, je čas přestat. Můžete kvůli tomu doslova ztratit končetiny,“ řekl na sociální síti. Je důležité vědět, že v některých případech se mohou v tlamě nacházet bakterie a viry, které se mohou dostat do lidského organismu a způsobit vážné zdravotní problémy. Bakterie a viry mohou způsobit systémovou infekci, septický šok a dokonce gangrénu podle toho, jak rychle se šíří tělem.

Čtěte také: Dosud největší studie o mamografech

V některých případech je nutná amputace končetiny

Na světě se objevily případy, kdy psi olízli své majitele a přenesli na ně škodlivý virus. Jeden z nich dokonce přišel o končetinu. Tomuto problému přitom můžete jednoduše předejít, když přestanete líbat svého psa. Tyto případy jsou poměrně vzácné, ale toto nebezpečí hrozí každému, kdo má doma psího mazlíčka a nechá ho, aby mu olizoval obličej.

https://twice.hu/

Bakterie a viry se mohou ze psa na člověka dostat také kousnutím nebo škrábnutím. Většina lidí, kteří přijdou do kontaktu se psem, budou v pořádku. Lidé se slabým imunitním systémem se budou jen těžko bránit infekci a jsou náchylní na tyto nebezpečné viry. V každém případě byste si měli dávat pozor a sledovat své chování se svým chlupatým mazlíčkem.

Zdroj: twice.hu