David Hampl
5 června, 2019

Káva je jedním z nejznámějších nápojů na celém světě. Nejenom, že se pije pro svou chuť, ale pije se také proto, že obsahuje kofein. Díky němu může mnoho lidí snadno načerpat požadovanou energii. Mnoho lidí pije kávu ve své klasické podobě. Maximálně do ní přidají mléko. My se však podíváme na jeden zcela unikátní recept. Je jím káva s citronem. V čem je unikátní? Pojďme to zjistit společně.

Jde o klasický recept

Pokud si říkáte, že káva s citronem je nějak unikátní, je tomu jinak. Jedná se totiž i jeden z mnoha klasických a v podstatě běžných receptů. Kdo žije v Itálii, ten daný nápoj velmi dobře zná. Je to takzvaná káva Romano, která je pro mnohé nejenom skutečnou lahůdkou, ale je pro ně také poměrně zajímavým prostředkem, jak si udržet zdraví a jak prospět svému tělu. Pokud nevěříte, podívejte se s námi na výpis všech věcí, které právě tato káva dokáže. Je jich více než dost.

Pomáhá při nízkém tlaku

Káva s citronem je doporučována jako pomocník tomu, kdo trpí nízkým tlakem. Pravidelné pití daného nápoje vede k tomu, že se člověku velmi lehce a pozvolna stahují cévy. To má za následek to, že se tlak mírně zvedá. Ale ne nijak rapidně, ani nijak nebezpečně.

Bojuje proti migrénám

Migrény jsou poměrně problémové stavy. Jde totiž o velmi silnou bolest hlavy, která člověku brání žít běžný život. Pravidelné pití kávy s citronem může mít pozitivní vliv právě na to, že migrény buď slábnou, nebo že zcela vymizí. Pozor však na riziko dehydratace, která ji může opět přivodit.

Dodává tělu vitalitu

Pro toho, kdo málo spí a brzy vstává je ráno nejhorší částí dne. Takový člověk má velký problém s tím, aby se vůbec probral. A právě zde mu může přijít vhod káva Romana, která mu dodá onu potřebnou vitalitu a energii. Nakopne ho nejenom kofein, ale nakopne ho také citron.

Prospívá psychice

Díky tomu, že dodává vitalitu a také stimuluje krevní oběh dochází také k tomu, že může káva prospívat psychice. Zde připomeňme také to, že pro někoho může být pití tohoto nápoje doslova rituálem. A tak se zastaví, odpočne si a vyčistí si hlavu.

Pomáhá při nachlazení

Zde má vliv především obsažený citron, který obsahuje tolik důležitý vitamin C. Právě tento vitamín je unikátní v tom, že dokáže velmi dobře bojovat proti projevům nachlazení. Může se jednat třeba o kašel, může se jednat o bolest v krku, ale i o teploty.

Nastartuje metabolismus

Právě kombinace kofeinu a kombinace citronu má velmi dobrý vliv na metabolismus lidského těla. Ten je díky tomu nastartován a také udržován v chodu. Káva je tak ideální volba třeba i pro toho, kdo chce zhubnout nějaké to kilo.

Podporuje trávení

Zajímavý vliv má citronová káva na lidský organismus také v souvislosti s trávením. Zde musíme jasně říci, že jejím unikátním účinkem je to, že podporuje trávení. Konkrétně tvorbu žaludečních šťáv, které zajistí mnohem rychlejší rozložení a také zpracování jakéhokoliv jídla.

Napomáhá detoxikaci

Je to nejenom kofein, který pomáhá tělo rozběhnout, ale je to také citron, který zase pomáhá eliminovat vše špatné. Obsahuje totiž vitamin C, který je velmi silným antioxidantem. Tato kombinace je zárukou, že tělo bude fungovat tak jak má.

Sdílejte článek