Redakce ProSvět.cz
9 ledna, 2019

Češi žijí od výplaty k výplatě a jen minimum z nás má rezervu na nečekané výdaje. Nemile překvapit nás proto umí kde co. Porouchané auto či pračka dokážou zcela zamávat již tak napnutým rozpočtem. Bez mnoha věcí se nakonec na čas dokážeme obejít, existují však věci, které se prostě řešit musí.

Pokud máte jistotu, že peníze dokážete dát dohromady s nejbližší výplatou, ale i ta je pro vás teď příliš daleko, řešením je některá z rychlých půjček. Na klasické bankovní půjčky řada lidí nedosáhne. Má záznam v bankovním registru, nestandardní příjmy mimo běžné zaměstnání, problémy mohou mít se schválením půjčky v bance maminky na rodičovské dovolené i studenti. Na půjčování těmto skupinám zcela jinak nahlíží nebankovní společnosti. Nabízí rychlé krátkodobé půjčky, často jako půjčky online, které sice na první pohled vypadají draze, ale protože jsou krátkodobé, nezruinují vás ani vyšší úroky. Vždy však platí zásada půjčit si jenom tolik, kolik jsme schopni včas a řádné vrátit. Nebo si nepůjčovat vůbec.

Rychlé půjčky mohou být i zdarma

Dobrá rychlá půjčka dokáže poskytnout řadu výhod. Umí nabídnout malé částky. Což velké bankovní instituce neumí. Obvykle se nenahlíží do registrů, ani se nedokládají příjmy. Vyřízení půjčky je snadnější, mnohdy možné pouze online, nebo prostřednictvím SMS. Navíc peníze umí některé z těchto společností poskytnout skutečně do několika minut, a to jak hotově, tak na bankovní účet. Tyto služby u své banky rozhodně nedostanete.

Jak „prvopůjčovatel“, tedy když si u dané společnosti půjčujete poprvé, máte mnohdy dokonce možnost získat půjčku zdarma. Pokud vrátíte jistinu včas dle podmínek smlouvy, jsou vám odpuštěny úroky z půjčky. Takto si máte obvykle možnost půjčit poprvé menší obnos, napodruhé pak i větší. To už s klasickým úrokem.

Mít dobrý přehled o podmínkách jednotlivých půjček je základ

Půjčka ihned je sice lákavá, ale pokud nemáte přehled, jaké jsou vaše možnosti, často sáhnete po příliš drahé nebo jinak nevýhodné nabídce. I když dnes musí být všichni poskytovatelé nebankovních půjček licencováni ČNB a mít transparentní podmínky, oplatí se dobře vybírat. Nejlepší je podívat se na kvalitní srovnávač půjček, jakým je Financer.com. Ten vás upozorní na úskalí jednotlivých nabídek a poskytne přehledné a kvalifikované srovnání jednotlivých rychlých půjček na trhu.

Sdílejte článek