Neobyčejná využití obyčejných vatových tamponů

Jsou snadno dostupné, levné a praktické. Vatové tampony nejsou jen pomůckou osobní hygieny. Využít je můžete k celé řadě dalších úkonů napříč celou domácností. Kterých?

Udržování čistoty – od krémů přes elektroniku až po interiér vašeho vozu

Při každém namočením prstů do nádobky s krémem na něj, kromě svých otisků, přenášíte i bakterie, které mezitím zachytily na konečcích vašich prstů. Abyste tomu zabránili a ochránili svou pleť před problémy, které tyto bakterie mohou způsobit, použijte k nabírání krému vatové tampony.

Díky své velikosti jsou vhodné i na čištění elektroniky. Některé části, jako jsou tlačítka, rohy telefonů či mezery na počítačové klávesnici, jsou na údržbu složitější. Vzhledem k jejich častému používání se na jejich povrchu může nashromáždit značné množství bakterií. Proto bychom měli tyto povrchy pravidelně dezinfikovat. K tomu nám pomůžou právě vatové tampony.

Čtěte také: Ke kráse pomáhá pitný režim, cheat days i dostatečná péče o pleť

Vatový tampon navlhčený dezinfekčním přípravkem je vhodným i k udržování čistoty v rámci interiéru auta. Právě tak můžete přispět k udržení svého zdraví. Tamponem přejeďte zejména ty součásti, kterých se dotýkáte nejčastěji, tedy volant, řadicí páku či tlačítka na autorádiu.

U čištění to nekončí – ke kterým dalším úkonům lze vatové tampony využít?

Zasekl se vám zip? Vatový tampon namočte do oleje na vaření, balzámu na rty či vazelíny. Následně jím potřete okolí zaseknutého zipu. Tím jej znovu rozpohybujete.

Těmito vatovými pomůckami můžete zabránit i požáru. Jak je to možné? Řeč je o fénu, respektive jeho zadní části, kde se nachází filtr. Právě v něm se hromadí nečistoty, které mohou začít hořet. Proto je nutné jej pravidelně čistit. I k tomu poslouží vatové tampony.

Pro opravu barev zdí nepotřebujete mít neustále po ruce speciální štětce či válečky. I k tomu můžete využít vatový tampon. Ten namočte do příslušné barvy a potřete jím postižené místo.