David Hampl
15 března, 2019

Jsou oblasti, kde je kurkuma používaná doslova po staletí. Je to Indie a další místa, kde je toto koření základní surovinou pro celou řadu jídel. Potom jsou oblasti, kde o své místo v kuchyni teprve bojuje. Máme na mysli Evropu. Kurkumu zde sice najdeme, ale není tak hojně používaná, jako v indické a jí podobné kuchyni. To je přitom velká chyba!

Kurkuma nejenom skvěle chutná, ale je i nesmírně zdravá

Podívejme se detailněji na to, co to kurkuma je. Jedná se o rostlinu s oddenkem, který má typickou žlutou barvu. A to díky barvivu, které se nazývá kurkumín. Podle toho také dostala svůj název. Používá se nejčastěji ve formě prášku, který vznikne po rozemletí dané rostliny. Díky své chuti dokáže velmi zajímavě prospět mnoha různým pokrmům, které se stanou něčím novým a zajímavým zážitkem. Kromě toho dokážete při konzumaci kurkumy výrazným způsobem prospět svému zdraví. Jak konkrétně? Na to už se podíváme společně.

Je silným bojovníkem proti rakovině

Nejobávanější nemocí v dnešním moderním světě je rozhodně rakovina. Pokud se jí také obáváte, je na místě náležitá prevence. Mezi dobrého pomocníka patří právě kurkuma. Jejím unikátem je to, že dokáže nacházet a také neutralizovat takzvané volné radikály, které se mohou ve vašem těle vyskytovat. Díky jejich eliminaci snižuje riziko vzniku této nemoci. Stejně tak dokáže díky této vlastnostem podporovat klasické metody léčby.

Pomáhá lidem, kteří mají Alzheimerovu chorobu

Velmi nebezpečná nemoc, která se o mnoha lidí objevuje především v pozdějším věku. Lidem začíná selhávat paměť a často si nepamatují řadu běžných věcí. Vše může vést doslova až k demenci. Právě kurkuma však dokáže nejenom oddálit výskyt této nemoci, ale dokáže zajistit i to, že když se objeví, bude díky tomuto koření její průběh aktivně zpomalovaný. Mozek tak bude degenerovat o poznání pomaleji.

Dokáže snižovat hodnotu krevního cukru

Vysoká hodnota krevního cukru má za následek diagnostikovaný zdravotní problém, kterým je cukrovka. Ta je dnes považována za civilizační chorobu a je na místě udržovat krevní cukr v normě. Na nízkých hodnotách a tak, aby nijak nekolísal. A je to právě kurkuma, která k tomu dokáže celkem efektivně pomoci. Stačí ji pravidelně přidávat do jídla.

Dobrý balzám na nervy a pomoc při psychických problémech

Jste často nervózní? Objevují se u vás psychické problémy různého rázu? Nebo dochází k tomu, že máte nekvalitní spánek? To vše může být potlačeno nejenom tolik propagovanými medikamenty. My doporučíme využít něco mnohem lepšího. A to kurkumu, která má na lidskou psychiku velmi prospěšné účinky. Jezte ji a uvidíte, jak pozitivně budete svůj život vnímat.

Prospívá lidskému srdci

Těžko by se v těle našel důležitější sval, než je právě srdce. Je proto na místě mu důkladně prospívat a starat se o tom, aby bylo za všech okolností v pořádku. Kurkuma to dokáže, jelikož umí dobře redukovat hladinu špatného cholesterolu v lidském těle. Stejně tak dokáže pozitivně působit na krevní tlak a snaží se i o eliminaci možných krevních sraženin.

Ženy zaujme její vliv na krásu

Právě proto si ji ženy chválí. Pravidelná konzumace kurkumy totiž může mít velmi pozitivní vliv na to, že se odstraní vrozený pigment kůže, stejně jako se může eliminovat i řada jiných problémů, které způsobují, že je lidská pleť nevzhledná. Nejenom, že je možné kurkumu konzumovat, ale může být přidávána i jako součást různých domácích krémů.

Pomáhá pohybovému aparátu

Jednou z nemocí pohybového aparátu je artritida, která se už nutně nemusí objevovat jenom v pozdějším věku. A je to právě kurkuma, která zde působí preventivně. Pomáhá ale i ve chvíli, kdy daná nemoc již existuje. A to tak, že umí celkem efektivně tlumit samotnou bolest.

Napomáhá lepšímu fungování lidského těla

A to hned v řadě oblastí. Kurkuma má vliv na regeneraci a tak pomáhá ve chvíli, kdy je na místě rychle a efektivně léčit různé rány a zranění. Také napomáhá lidskému trávicímu systému ve zpracování přijaté potravy. Nelze opomíjet ani její vliv na játra, které dokáže jak detoxikovat, tak i stimulovat k lepšímu výkonu.

Sdílejte článek