Neskutečný domácí recept na RETRO ruskou zmrzlinu jen ze 3 suroviny a bez vajec: na tu kupovanou si ani nevzpomenete, tohle je ta pravá chuť našeho dětství

Léto klepe na dveře a vysoké teploty také. Není nic příjemnějšího než se v takové době zchladit něčím výborným. Bazén, limonáda s ledem nebo skvělá zmrzlina, jsou první věci, které každého v takovém počasí napadnou. My se dnes zaměříme spíše na tu chuťovou oblast a zkusíme si připravit fantastickou domácí ruskou zmrzlinu. Tento druh zmrzliny má po celém světě mnoho příznivců a zejména děti se po ní mohou utlouci. Je k dostání v každém obchodě s potravinami, ale můžete si ji taky udělat doma. S tím receptem to zvládne každý.

Domácí a bez vajec

O ruské zmrzlině kolují ve světě legendy, neboť tato zmrzlina skvěle chutná, ale také vypadá úplně jinak než klasická zmrzlina kopečková nebo nanuk. Obrovskou výhodou přípravy domácí ruské zmrzliny je to, že neobsahuje žádné vejce a je možné ji připravit jen ze tří surovin. Jakmile si ji vyzkoušíte doma připravit, na kupovanou ruskou zmrzlinu už nebudete mít ani pomyšlení. Pojďme se tedy podívat, jak na to krok za krokem.

3 suroviny

K výrobě fantastické domácí ruské zmrzlině budete potřebovat následující ingredience a suroviny: 400 g smetany (33 %), 1 kondenzované mléko a 200 g sušenek vhodných na ruskou zmrzlinu. Jak sami vidíte, tak opravdu zapotřebí jen 3 suroviny. Díky tomu nemusíte nikam chodit a všechno si můžete připravit sami doma. Jakmile na ruskou zmrzlinu během parného dne dostanete chuť, budete ji mít.

Příprava ruské zmrzliny

Nyní se podíváme na vhodný a doporučovaný postup. Máte-li svůj osvědčený, pak tento pro vás může být novou inspirací. Vezměte si smetanu a v misce ji vyšlehejte do šlehačky. Postupně k ní přilévejte kondenzované mléko. Vezměte si menší plech nebo pekáč a na jeho dno naskládejte vrstvu sušenek. Následně rozetřete krém a přidejte druhou vrstvu sušenek. Dejte do lednice na 5 hodin a pak jen opatrně nařežte po liniích. Dobrou osvěžují chuť.