Neslyšící žena přijde na jeviště a položí si boty vedle sebe: Když se porota otočí, publikum začne plakat! – dojemné (VIDEO)

Jít si za svým snem přes nepřízeň osudu. I tak by se dal ve stručnosti představit příběh neslyšící zpěvačky, která uspěla v celonárodní soutěži Amerika má talent. Podala neskutečný výkon, který jí poslal okamžitě do živě vysílaných kol, nakonec skončila čtvrtá! To je něco, co se nepodaří zcela zdravému a talentovanému člověku. Mandy Harvey musela překonat sama sebe a najít v sobě sílu jít si za svým cílem. Rozhodně se její úsilí vyplatilo, svým zpěvem může rozdávat radost své rodině i posluchačům.

Skromná dívka bez bot

Ve chvíli, kdy dívka přichází na jeviště a sundá boty, nikdo netuší, co bude následovat. Proč je krásná dívka s ukulele bez bot? Co bude následovat? Vedle poroty stojí další žena, která vše uvádí na pravou míru. Je totiž tlumočnice do znakové řeči, která dívce na jevišti překládá otázky porotců soutěže Amerika má talent. I na boty dojde řeč. Dívka totiž do svých 18 let normálně slyšela, po nervovém onemocnění pojivové tkáně však o cenný sluch přišla. Svého snu stát se zpěvačkou se však vzdát nechtěla, našla si tedy cestu, jak dál vnímat rytmus a zpívat za doprovodu. Vibrace vnímá totiž bosýma nohama!

Neskutečný úspěch s autorskou písní

Kdo by 10 let před oním večerem v soutěži Amerika má talent tušil, že Mandy Harvey přes svůj handicap uspěje jako zpěvačka? Zřejmě nikdo, protože nemilosrdná diagnóza vzala talentované zpěvačce vítr z plachet. Ne na dlouho. Mandy se totiž svého snu uspět coby zpěvačka nevzdala a naučila se vnímat hudbu jinak. Jak sama říká: „Svaly nezapomínají a stačí se soustředit na zpěv.“ I proto může dál zpívat a hlavně skládat svou vlastní hudbu. A právě autorskou písní zaujala nejen porotu, ale hlavně publikum v sále, které odměnilo Mandy za píseň „Try“ grandiózním potleskem ve stoje.

Čtěte také: Podívej te se co se dá udělat z krabice za krásný úložný box.

Chvíle, kdy i obávaný porotce zjihne

Jít si za svým snem a nebát se, protože sny se mohou plnit, i když vám hází osud klacky pod nohy. Mandy se dokázala s osudem poprat, dokonce do té míry, že i obávaný porotce Simon Cowell neváhal ani chviličku a poslal Mandy rovnou do živě vysílaných kol. V soutěži nakonec skončila Mandy Harvey čtvrtá. „Byla to jedna z nejúžasnějších věcí, které jsem kdy viděl a slyšel,“ dodal sám zakladatel soutěže Simon Cowell, který nenechává na účastnících nit suchou a patří celosvětově mezi nejpřísnější porotce talentových soutěží.