David Hampl
9 prosince, 2018

Spánek je v životě každého člověka nesmírně důležitý. Není se čemu divit, jelikož díky němu dokáže tělo výrazně zregenerovat jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Dále nelze zapomínat také na to, že spánek je velmi důležitý také proto, že díky němu lidský organismus nabírá mnoho potřebné energie.  Je tedy celkem jasné, že by mělo být cílem každého to, aby spal co možná nejdéle. To může narušit problém s tím, že člověk takzvaně nemůže zabrat. Jak se dá vše vyřešit? Podívejte se s námi na rady, jak rychle usnout.

Chcete vědět, jak rychle usnout? Základem je vhodné prostředí vaší ložnice

První náš tip je jasně spojený se samotným místem, kde spíte. I to je velmi důležité, jelikož vytvoření vhodného prostředí je naší první nutnou radou, jak rychle usnout. Když se podíváme na to, co by mělo být naprostým základem, tak mluvíme hlavně o tom, že by vaše ložnice měla mít optimální teplotu. Dále nezapomínejte také na to, že je na místě myslet i na fat, že by ve vaší ložnici měla být pokud možno dokonalá tma, která také pomůže zajistit, že spánek bude bezproblémový.

Také je na místě myslet i na celkové pohodlí. Hlavně potom v tom smyslu, že byste měli mít dobrou postel a také dobrou matraci. Ani tím ale nekončíme, jelikož také myslete na to, aby bylo pohodlné třeba i vaše pyžamo, stejně jako by mělo být pohodlné i vaše ložní prádlo. To všechno jsou věci, na které je třeba hledět.

Zaujměte správnou polohu a uvolněte obličej

V našich radách musíme pokračovat. A to tak, že se podíváme také na to, jaká je ona správná a pravá poloha, díky které bude usnuté mnohem jednodušší. Určitě je třeba lehnout si na záda a hlavu dát na polštář. V tu chvíli se také soustřeďte i na své dýchání, které by mělo být pomalé a také opatrné. Také se musíte zaměřit i na své obličejové svaly. U nich eliminujte jakékoliv napětí a snažte se o to, aby byly maximálně uvolněné. To stejné platí také o vašich čelistech, kde je taktéž na místě to, aby byly mohly být lehce pootevřené. Zkrátka a jednoduše se snažte o to, že dáte svým mimickým svalům potřebnou pauzu.

Pokračování článku na další stránce
Sdílejte článek