Netradiční příprava závitků z pita chlebu na mnoho způsobů – snadné a neuvěřitelně lahodné. Nevěříte? Vyberte ten nejlákavější a zkuste ho také. Bude skvělý! -
Menu

Netradiční příprava závitků z pita chlebu na mnoho způsobů – snadné a neuvěřitelně lahodné. Nevěříte? Vyberte ten nejlákavější a zkuste ho také. Bude skvělý!

Dnes není ničím neobvyklým, že se setkáváme s různými zahraničními specialitami a pita chlebem nebo tortillou se již nikdo nepozastaví. Obvykle pitu však většina českých domácností připravuje na jeden jediný způsob a to je velká škoda, protože existuje spousty skvělých receptů. Abyste poznali něco nového, ukážeme vám nyní ty nejlepší speciality, které se vaří v zahraničí a o kterých jste do dnešního dne zajisté neslyšeli.

Způsob přípravy

Pita chléb můžete jíst vcelku jako klasickou tortillu s různými způsoby zavinování, ale také je možné jej po zarulování nakrájet na plátky. V některých případech, a naše jimi zajisté jsou, získáte i zajímavě skládanou roládu. Pojďme se tedy nyní podívat na top 5 nejlepších specialit, které můžete z pita chlebu připravit.

Zeleninové pita-závitky

Pita a tortilly nemusejí být jen s masem. Hed první recept je lehkou a velice chutnou zeleninovou kombinací. Velkou výhodou je zde jednoduchost celého receptu. Ušetříte čas a přitom připravíte skvělý oběd. Jako první mezi dva pita chleby nasypte strouhaný sýr. Ten potřete omáčkou, kterou vytvoříte smícháním:

  • 400 g majonézy nebo husté zakysané smetany
  • 2 lžiček hořčice a 2 lžiček medu
  • 4 lžic kečup
  • Na závěr popřípadě přidáme sůl a pepř podle chuti

Dresink si můžete připravit předem i během vaření. Nahoru na potřený pita chléb pak stačí jen nakrájet zeleninu. Nejčastěji se do těchto závitků používá mrkev, okurka a salát. Můžete si však vytvořit směs dle vaší chuti a doplnit pokrm například o papriku nebo pórek. Také je velice oblíbené přidání zelených bylinek, jako je kopr.

Vrstvené krabí rolky

Na první pohled velice působivý a na první ochutnání neuvěřitelně dobrý recept – to jsou krabí rolky z pita chlebu. Pro jejich přípravu potřete placku pity směsí majonézy s nastrouhanou mrkví a na to položte po celé délce chlebu za sebe poskládané krabí tyčinky. Celou placku zarolujte. Následně si na druhý pita připravte silnou vrstvu strouhaných vajec se sýrem a na něj položte první chlév s krabími tyčinkami, který bude do toho vaječného následně celý zarulovaný. Aby celá roláda lépe držela, můžete ji ještě upevnit třetím chlebem bez náplně.

Nejrychlejší a nejjednodušší recept

Pokud nehledáte žádné speciality ani vychytávky a chcete jen co nejdříve přepravit jídlo, máme pro vás recept na super-jednoduché rolky, které zvládne každý připravit doma během několika málo minut a zároveň na ně není potřeba nakupovat nic speciálního – ingredience má téměř každý doma v ledničce. Stačí je jen vložit do pity a zarulovat. Na snadné rolky si kromě chleba či tortilly ještě připravíme:

  • Uzeninu (například klobásu nebo šunku)
  • Tvrdý sýr
  • 2 lžíce hořčice a 4 lžíce majonézy
  • Možno i salát nebo jinou zeleninu

Losos se smetanou a sýrem

Další velice lahodný a v České republice téměř neznámý recept je pita s rybou. Do chleba si připravíme uzeného nebo soleného lososa (je možné použít i jiný druh ryby), měkký smetanový sýr a kopr nebo jiné zelené bylinky. Zatočíme a podáváme. Není třeba nic vařit. Recept je velice jednoduchý a přitom opravdu chutný.

Pita lze i grilovat

Kromě klasických rolek lze pita chléb upravovat i jiným způsobem – oblíbené je například jeho grilování. Než ho dáme na rošt, je potřeba všechnu náplň dobře zabalit, aby nevytekla. K tomu nepoužíváme klasické rulování, ale překládání okrajů tak, abychom vytvořili pevný hranatý tvar. Při grilování pak používáme rošt, který pevně přidržuje pita u sebe a zabraňuje tomu, aby se teplem rozvinul. Jako náplň můžeme použít cokoliv, na co máme chuť. Populární je tento způsob přípravy především na jihu a proto jsou typickou směsí rajčata, bylinky a sýry jako například řecký Feta, francouzský Niva nebo italský Mozzarella.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Tyhle mini rolky si zamilujete nejenom vy, ale zamiluje si…

Čeká vás návštěva a vy ji chcete něčím pohostit? Jestliže ano a zároveň nevíte, čím by to mělo být, máme…
RECEPTY

Máte chuť na maso, ale máte dost klasických plátků, nebo…

Když máte chuť na maso, je několik možností, co si připravit. Když ale nechcete opakovat stále ty stejné recepty na…
RECEPTY

Běžné kuřecí řízky jistě znáte. Máte už jich dost a…

Zažíváme to téměř všichni. Když přijdeme odpoledne či navečer domů, jsme po celém dni v práci většinou tak unavení, že…
RECEPTY

U přípravy běžného pečiva potřebujete kromě jiného také mléko a…

Každému se občas stane, že potřebuje narychlo vytvořit nějakou pochoutku pro návštěvu, která se nahlásila na poslední chvíli – nebo…
RECEPTY

Nebojte se vyzkoušet nový recept na nakládaná rajčata. Chcete si…

Nakládaná rajčata patří mezi pochoutky, na které si člověk velice rychle zvykne a pak by je nejraději používal do všeho.…
RECEPTY

Najdete je na zahrádce, stejně jako je můžete koupit ve…

Začátek letních prázdnin se blíží s ním i sezóna nových brambor, které pocházejí od nás, z České republiky a mají podle mnohých…