Netradiční příprava závitků z pita chlebu na mnoho způsobů – snadné a neuvěřitelně lahodné. Nevěříte? Vyberte ten nejlákavější a zkuste ho také. Bude skvělý! -
Menu

Netradiční příprava závitků z pita chlebu na mnoho způsobů – snadné a neuvěřitelně lahodné. Nevěříte? Vyberte ten nejlákavější a zkuste ho také. Bude skvělý!

Dnes není ničím neobvyklým, že se setkáváme s různými zahraničními specialitami a pita chlebem nebo tortillou se již nikdo nepozastaví. Obvykle pitu však většina českých domácností připravuje na jeden jediný způsob a to je velká škoda, protože existuje spousty skvělých receptů. Abyste poznali něco nového, ukážeme vám nyní ty nejlepší speciality, které se vaří v zahraničí a o kterých jste do dnešního dne zajisté neslyšeli.

Způsob přípravy

Pita chléb můžete jíst vcelku jako klasickou tortillu s různými způsoby zavinování, ale také je možné jej po zarulování nakrájet na plátky. V některých případech, a naše jimi zajisté jsou, získáte i zajímavě skládanou roládu. Pojďme se tedy nyní podívat na top 5 nejlepších specialit, které můžete z pita chlebu připravit.

Zeleninové pita-závitky

Pita a tortilly nemusejí být jen s masem. Hed první recept je lehkou a velice chutnou zeleninovou kombinací. Velkou výhodou je zde jednoduchost celého receptu. Ušetříte čas a přitom připravíte skvělý oběd. Jako první mezi dva pita chleby nasypte strouhaný sýr. Ten potřete omáčkou, kterou vytvoříte smícháním:

  • 400 g majonézy nebo husté zakysané smetany
  • 2 lžiček hořčice a 2 lžiček medu
  • 4 lžic kečup
  • Na závěr popřípadě přidáme sůl a pepř podle chuti

Dresink si můžete připravit předem i během vaření. Nahoru na potřený pita chléb pak stačí jen nakrájet zeleninu. Nejčastěji se do těchto závitků používá mrkev, okurka a salát. Můžete si však vytvořit směs dle vaší chuti a doplnit pokrm například o papriku nebo pórek. Také je velice oblíbené přidání zelených bylinek, jako je kopr.

Vrstvené krabí rolky

Na první pohled velice působivý a na první ochutnání neuvěřitelně dobrý recept – to jsou krabí rolky z pita chlebu. Pro jejich přípravu potřete placku pity směsí majonézy s nastrouhanou mrkví a na to položte po celé délce chlebu za sebe poskládané krabí tyčinky. Celou placku zarolujte. Následně si na druhý pita připravte silnou vrstvu strouhaných vajec se sýrem a na něj položte první chlév s krabími tyčinkami, který bude do toho vaječného následně celý zarulovaný. Aby celá roláda lépe držela, můžete ji ještě upevnit třetím chlebem bez náplně.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…