Netradiční příprava závitků z pita chlebu na mnoho způsobů – snadné a neuvěřitelně lahodné. Nevěříte? Vyberte ten nejlákavější a zkuste ho také. Bude skvělý! -
Menu

Netradiční příprava závitků z pita chlebu na mnoho způsobů – snadné a neuvěřitelně lahodné. Nevěříte? Vyberte ten nejlákavější a zkuste ho také. Bude skvělý!

Dnes není ničím neobvyklým, že se setkáváme s různými zahraničními specialitami a pita chlebem nebo tortillou se již nikdo nepozastaví. Obvykle pitu však většina českých domácností připravuje na jeden jediný způsob a to je velká škoda, protože existuje spousty skvělých receptů. Abyste poznali něco nového, ukážeme vám nyní ty nejlepší speciality, které se vaří v zahraničí a o kterých jste do dnešního dne zajisté neslyšeli.

Způsob přípravy

Pita chléb můžete jíst vcelku jako klasickou tortillu s různými způsoby zavinování, ale také je možné jej po zarulování nakrájet na plátky. V některých případech, a naše jimi zajisté jsou, získáte i zajímavě skládanou roládu. Pojďme se tedy nyní podívat na top 5 nejlepších specialit, které můžete z pita chlebu připravit.

Zeleninové pita-závitky

Pita a tortilly nemusejí být jen s masem. Hed první recept je lehkou a velice chutnou zeleninovou kombinací. Velkou výhodou je zde jednoduchost celého receptu. Ušetříte čas a přitom připravíte skvělý oběd. Jako první mezi dva pita chleby nasypte strouhaný sýr. Ten potřete omáčkou, kterou vytvoříte smícháním:

  • 400 g majonézy nebo husté zakysané smetany
  • 2 lžiček hořčice a 2 lžiček medu
  • 4 lžic kečup
  • Na závěr popřípadě přidáme sůl a pepř podle chuti

Dresink si můžete připravit předem i během vaření. Nahoru na potřený pita chléb pak stačí jen nakrájet zeleninu. Nejčastěji se do těchto závitků používá mrkev, okurka a salát. Můžete si však vytvořit směs dle vaší chuti a doplnit pokrm například o papriku nebo pórek. Také je velice oblíbené přidání zelených bylinek, jako je kopr.

Vrstvené krabí rolky

Na první pohled velice působivý a na první ochutnání neuvěřitelně dobrý recept – to jsou krabí rolky z pita chlebu. Pro jejich přípravu potřete placku pity směsí majonézy s nastrouhanou mrkví a na to položte po celé délce chlebu za sebe poskládané krabí tyčinky. Celou placku zarolujte. Následně si na druhý pita připravte silnou vrstvu strouhaných vajec se sýrem a na něj položte první chlév s krabími tyčinkami, který bude do toho vaječného následně celý zarulovaný. Aby celá roláda lépe držela, můžete ji ještě upevnit třetím chlebem bez náplně.

Nejrychlejší a nejjednodušší recept

Pokud nehledáte žádné speciality ani vychytávky a chcete jen co nejdříve přepravit jídlo, máme pro vás recept na super-jednoduché rolky, které zvládne každý připravit doma během několika málo minut a zároveň na ně není potřeba nakupovat nic speciálního – ingredience má téměř každý doma v ledničce. Stačí je jen vložit do pity a zarulovat. Na snadné rolky si kromě chleba či tortilly ještě připravíme:

  • Uzeninu (například klobásu nebo šunku)
  • Tvrdý sýr
  • 2 lžíce hořčice a 4 lžíce majonézy
  • Možno i salát nebo jinou zeleninu

Losos se smetanou a sýrem

Další velice lahodný a v České republice téměř neznámý recept je pita s rybou. Do chleba si připravíme uzeného nebo soleného lososa (je možné použít i jiný druh ryby), měkký smetanový sýr a kopr nebo jiné zelené bylinky. Zatočíme a podáváme. Není třeba nic vařit. Recept je velice jednoduchý a přitom opravdu chutný.

Pita lze i grilovat

Kromě klasických rolek lze pita chléb upravovat i jiným způsobem – oblíbené je například jeho grilování. Než ho dáme na rošt, je potřeba všechnu náplň dobře zabalit, aby nevytekla. K tomu nepoužíváme klasické rulování, ale překládání okrajů tak, abychom vytvořili pevný hranatý tvar. Při grilování pak používáme rošt, který pevně přidržuje pita u sebe a zabraňuje tomu, aby se teplem rozvinul. Jako náplň můžeme použít cokoliv, na co máme chuť. Populární je tento způsob přípravy především na jihu a proto jsou typickou směsí rajčata, bylinky a sýry jako například řecký Feta, francouzský Niva nebo italský Mozzarella.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Nestíháte péct? Máme řešení. Na tento výborný slaný koláč Vám…

Pečete rádi, ale kvůli práci Vám nezbývá čas na pečení? Miluje Vaše rodina koláče, ale kvůli nedostatku času jim je…
RECEPTY

Tohle si zamilujete! Jednoduchý recept na úžasně chutný, zdravý a…

Dort s sebou nese něco honosného a báječného, a často je spojován s narozeninami, oslavami, výročími a jinými podobnými událostmi. Je ovšem…
RECEPTY

Pizza jako od Itala! Základem výborné pizzy je tenké těsto.…

Máte rádi pizzu? Kdo by neměl. Pizza je jedno z nejpopulárnějších jídel na celém světě a jeho obliba stále roste. Když…
RECEPTY

Myslíte si, že okurky se musí nakládat jen do octa?…

Nakládané okurky neboli nakládačky patří mezi poklady české nebo přesněji moravské kuchyně. Především v sychravých zimních dnech dokáží oživit téměř každé…
RECEPTY

Už jste ochutnali srbský koláč? Jeho jemná chuť vás mile…

Důvodů, proč se těšíme na víkend je mnoho. Jedním z nich ale často bývá i jídlo. O víkendu totiž máme více…
RECEPTY

Stačí málo a vykouzlíte skvělé koblihy. V čem jsou tyto…

Máte rádi koblihy? Pak se podívejte na recepty, díky kterým vykouzlíte úsměv na tváři každému. Nikdo nezapomíná na to, jaké…